Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SGK’LI ÇALIŞANA ECZANEDEN ÜCRETSİZ MASKE YOK

Devletin vatandaşına ücretsiz olarak dağıttığı maskeler konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Eczanelerde yaşanılan yoğunluğun azaltılması amacı ve Eczacılar Odası’nın talebiyle yapılan düzenlemeye göre kamu kurumlarında çalışanlar ile bir işyerinde SGK’lı olarak çalışanlar eczanelerden ücretsiz maske alamayacaklar. Ancak bu kişiler maskeleri çalıştıkları kurum ve işyerlerinden alabilecekler. Eczacılar Odası tarafından yapılan açıklamada şu ayrıntılara yer verildi: Eczanelerimizden […]
Genel - 28 Nisan 2020 14:52 A A

Devletin vatandaşına ücretsiz olarak dağıttığı maskeler konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Eczanelerde yaşanılan yoğunluğun azaltılması amacı ve Eczacılar Odası’nın talebiyle yapılan düzenlemeye göre kamu kurumlarında çalışanlar ile bir işyerinde SGK’lı olarak çalışanlar eczanelerden ücretsiz maske alamayacaklar. Ancak bu kişiler maskeleri çalıştıkları kurum ve işyerlerinden alabilecekler.

Eczacılar Odası tarafından yapılan açıklamada şu ayrıntılara yer verildi:

  • Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.
  • Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve iş yerlerinden temin edeceklerdir.

Karara göre SGK’lı çalışan bir vatandaşa eczanelerden maske verilmesi yasaklanırken aynı vatandaşın evindeki ailesi, çocukları ve anne-babasına maske veriliyor.

Bu karardan sonra geçenlerde yazdığımız “vatandaşa verilmeyen maskeler İngiltere’ye, İtalya’ya, İsrail’e hatta Amerika’ya mı gönderiliyor” haberi daha da bir anlam kazandı sanırım…

Genel - 14:52 A A
BENZER HABERLER