13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SEVGİLİ DİŞ HEKİMLERİMİZ… GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN…

Ülkemizde her yıl Kasım ayının 22’si Dünya Diş Hekimliği Günü, içinde bulunduğumuz hafta ise Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Ağız ve diş sağlığı bireyin vücut sağlığını doğrudan etkilemektedir. Ağız ve diş sağlığı korunmadığında birçok hastalığı beraberinde getirmektedir. Diş hekimliği mesleğinin ‘dişçilik’ olarak icra edildiği  Osmanlı İmparatorluğu döneminden, ilk fakültenin kurulması ile başlayan süreç […]
Çankırı - 22 Kasım 2019 22:31 A A

Ülkemizde her yıl Kasım ayının 22’si Dünya Diş Hekimliği Günü, içinde bulunduğumuz hafta ise Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı bireyin vücut sağlığını doğrudan etkilemektedir. Ağız ve diş sağlığı korunmadığında birçok hastalığı beraberinde getirmektedir. Diş hekimliği mesleğinin ‘dişçilik’ olarak icra edildiği  Osmanlı İmparatorluğu döneminden, ilk fakültenin kurulması ile başlayan süreç ve sonrasına uzanan tarihi yolculukta , bilim,teknik ve el becerisi sanatı ile yoğrulan mesleğimizin eğitimi ve icrasına ait mesleki anılar ve resmi belgelerden bugünkü modern ”diş hekimliği” ünvanının elde edilebilmesinin kolay olmadığı anlaşılmaktadır.

Olay 18 ailesi olarak, toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesinde, özverili çalışmalar yürüten ve sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerimizin “Dünya Diş Hekimliği Gününü” kutluyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Çankırı - 22:31 A A
BENZER HABERLER