reklam
reklam
DOLAR 31,0084 % 0.3
EURO 33,5544 % 0.28
STERLIN 39,1336 % 0.22
FRANG 35,2086 % 0.36
ALTIN 2.016,14 % 0,20
BITCOIN 1.605.601 0.118
reklam

SEVGİLİ ÇOCUKLAR
MİLLİ EGEMENLİĞİN İLAN EDİLDİĞİ GÜN SİZLERİN BAYRAMIDIR

Yayınlanma Tarihi : Google News
SEVGİLİ ÇOCUKLAR <br> MİLLİ EGEMENLİĞİN İLAN EDİLDİĞİ GÜN SİZLERİN BAYRAMIDIR
reklam
Aziz milletimizin tarihinde büyük bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 103. yıl dönümünü ve TBMM’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hediye ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı idrak etmenin gururunu milletçe yaşıyoruz.
23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması yolunda atılan en önemli adımdır. Türk milletinin bağımsız yaşama kararlılığının ve milli egemenliğin sembolü olan TBMM’nin açılışı, milli birlik ve beraberliğin somut tecellisidir. İstiklal mücadelemizin devam ettiği buhranlı günlerde bir güneş gibi doğan TBMM, açılışından 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanına kadar geçen süreçte Kurtuluş Savaşı’nın başarıyla sonuçlanabilmesi için gerekli yasaları kabul edip uygulayarak Türk milletinin iradesini tüm dünyaya duyurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” temeli üzerine yükselmiştir.
Sevgili Çocuklar;
Ne mutlu sizlere ki, ülkemizin ve milletimizin tarihindeki çok özel bir gün olan milli egemenliğin ilan edildiği gün sizlerin bayramıdır. Bu bayramı sizlere hediye eden Mustafa Kemal ATATÜRK, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini emanet edecek kadar sizlere güvenmekteydi. Şanlı bir tarihe sahip olan bu milletin çocukları olarak sizler de kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli bireyler olduğunuzun bilincinde olarak hareket etmelisiniz. Ülkemiz sizlerden çok şeyler beklemektedir. Yarınlarımızın büyük ve güçlü Türkiye’si sizlerin omuzlarınızda yükselecektir. Bu uğurda başarılı olabilmek için büyük bir gayretle çalışmanız, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanız ve bu yüce milletin evlatları olarak daima birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeniz gerekmektedir. Azminiz ve sevgi dolu yüreklerinizle bunu başaracağınıza yürekten inanıyoruz.
Milli iradenin hayat bulduğu bu özel günde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; çocuklarımızın ve yüce milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.
Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi
reklam

YORUM YAP