reklam
reklam
DOLAR31,5736% 0.66
EURO34,3320% 0.82
STERLIN40,0888% 0.87
FRANG35,6844% 0.46
ALTIN2.148,99% 0,00
BITCOIN2.154.5858.686
reklam

SERGENÇ’TEN TÜRK KIZILAYINA KAN DESTEĞİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Kovid-19 sürecinde Server Gençlik ve Spor Kulübü’nden Türk Kızılay’ına destek. SerGenç organizasyonuyla, tüm Türkiye’de eş zamanlı, “Kanında Kahramanlık Var” temalı kan bağışı kampanyası düzenleniyor. Çankırı’da, Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği üyelerini, gönüllülerini ve tüm Çankırı’lıları 21-22-23 Mayıs günleri saat 11:00- 17:00 saatleri arasında Yunus AVM önünde kan bağışında bulunmaya davet ederek Türk Kızılay’ına destek olmaya davet etmektedir.

      Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Dernek Başkanı Adem Salih Aktepe, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecinde kan stokları ve kan bağışlarında azalma olduğunu bildirdi. Aktepe, “Bu dönemde de, sürekli ihtiyaç halinde olan kanın raflarda eksilmemesi için SerGenç olarak üye ve gönüllülerimizle birlikte kan bağışı kampanyasına dahil olma kararı aldık. Kanın tek kaynağı insandır ve hastalar için sürekli ve alternatifi olmayan bir ihtiyaçtır. Kan bağışında bulunmak için vaktini ayıran herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
      Her yıl yüzlerce insanın hastalık ya da kaza sonrası kan bulunamadığı için hayatını kaybettiğini hatırlatan Aktepe; “Buna karşılık, son yıllarda yapılan araştırmalar ülkemizde ki yıllık kan bağışı oranının nüfusun yüzde 1’i kadar olduğunu gösteriyor. Kan bağışı, kan bekleyen kişilerin hayatlarını kurtarmasının yanı sıra kişinin kendi sağlığı açısından da yaşamsal önem taşıyor. Kan bağışında kan hücreleri yenileniyor, bu da daha sağlıklı ve daha güçlü bir vücuda sahip olunmasını sağlıyor. Ülke genelinde kampanya başlatan Server Gençlik ve Spor kulübüne bu hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Çankırı’daki tüm STK’ları ve vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.
reklam

YORUM YAP