13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ŞENTÜRK’E BİR ÖDÜL DE ÇANKIRI DİN GÖREVLİLERİ DERNEĞİ’NDEN

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışmasında 3. olarak Çankırı’yı en iyi şekilde temsil eden Recep Tayyip Şentürk, Çankırı Din Görevlileri Derneği tarafından ödüllendirildi. Büyük Camii İmam Hatibi Recep Tayyip Şentürk’e, Çankırı Din Görevlileri Derneği Üyelerinin hazır bulunduğu programda Dernek Başkanı Engin Kırıcı tarafından plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Programda […]
Çankırı - 22 Eylül 2021 21:11 A A

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışmasında 3. olarak Çankırı’yı en iyi şekilde temsil eden Recep Tayyip Şentürk, Çankırı Din Görevlileri Derneği tarafından ödüllendirildi.
Büyük Camii İmam Hatibi Recep Tayyip Şentürk’e, Çankırı Din Görevlileri Derneği Üyelerinin hazır bulunduğu programda Dernek Başkanı Engin Kırıcı tarafından plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Programda bir konuşma yapan Çankırı Din Görevlileri Derneği Başkanı Engin Kırıcı; “Resulullah Efendimiz (S.A.V) bir hadis-i şerifte Kur’ân-ı Kerim’i huşû ile kalbe tesir edecek şekilde okumanın ehemmiyetine dikkati çekerek şöyle buyururlar: “Kur’ân-ı Kerim’i okuyanın sesini işittiğinizde, kendisinin Allah’tan korktuğu kanaatine vardığınız adam, şüphesiz Kur’ân’ı en güzel sesle okuyanlardandır.”

Bu manada kıymetli meslektaşım değerli hocamız Recep Tayyip Şentürk’ü tebrik ediyorum. Her gittiği yarışmada Çankırı’yı en iyi şekilde temsil ediyor. Bizde kıymetli meslektaşımızın bu gayreti ve başarısına kayıtsız kalamazdık. Marifet iltifata tabidir diyerek hocamızı başarısından dolayı tebrik edelim, çam sakızı çoban armağanı misali ödüllendirelim istedik. Hocamızı tekrar tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Çankırı - 21:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.