-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHRİMİZİN GENÇLERİ İLE ŞEHRİMİZİN YÖNETİCİLERİ İKİNCİ KEZ BİR ARAYA GELDİ

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği‘nin düzenlediği ve şehrimizin gençlerini şehrimizin yöneticileriyle bir araya getirmeyi amaçlayan çalıştayların ikincisi, 16 Mart Çarşamba günü saat 17:30’da, Çankırı Karatekin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in katıldığı çalıştaya AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu programlarının yoğunluğu nedeniyle katılamadı. Üniversiteli […]
Çankırı - 17 Mart 2022 22:35 A A

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği‘nin düzenlediği ve şehrimizin gençlerini şehrimizin yöneticileriyle bir araya getirmeyi amaçlayan çalıştayların ikincisi, 16 Mart Çarşamba günü saat 17:30’da, Çankırı Karatekin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in katıldığı çalıştaya AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu programlarının yoğunluğu nedeniyle katılamadı.

Üniversiteli gençlerimizin şehrin yöneticileriyle dertlerini, sorunlarını, sıkıntılarını ve taleplerini paylaştıkları programın açılış konuşmasını Çankırı Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Serdar Paşabeyoğlu yaptı. Paşabeyoğlu’nun ardından söz alan Vali Abdullah Ayaz, konuşmasına kendi üniversite hayatından kesitlerle başladı. Gençlere, “Bu günlerinizin kıymetini bilin.” diyerek çeşitli tavsiyelerde bulunan Vali Ayaz’ın ardından Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen de gençlik yılları ve öğrenim hayatını içeren bir konuşma yaparak gençlere tavsiyelerde bulundu.

Yöneticilerden sonra mikrofon gençlere uzatıldı. Gençler, en büyük sorunları olan ulaşım sorununu Başkan Esen’e yönelttiler. Başkan Esen’in seçim öncesi, otobüslerin kampüs dönüşü öğrencileri ücretsiz taşıyacağı sözünü hatırlatan öğrencilere Başkan Esen, Belediye’nin ekonomik durumundan dolayı üzülerek bu sözünü yerine getiremediğini belirtti. Başkan Esen ayrıca şehrimizdeki sahipsiz hayvanlar için kulübeler yapıldığını, kendilerine bildirilmesi halinde ihtiyaç duyulan yerlere bu kulübelerin yerleştirilebileceğini de sözlerine ekledi.

Gençlerin Vali Ayaz’dan da bir talepleri vardı. Sosyalleşme adına Çankırı’da gençlere ve halka yönelik bazı program ve etkinliklerin düzenlenmesini isteyen gençlere Vali Ayaz, “Bu konuyu öğrenci topluluklarının başkanlarıyla bir kahvaltıda görüşelim.” sözleriyle cevap verdi. Vali Ayaz’ın bu cevabı öğrenciler arasında sevinçle karşılandı. Vali Ayaz, çevre yolunun henüz bitmemesi nedeniyle kampüs yolundaki kız öğrenci yurtlarına geliş gidişlerde sorun yaşayan öğrencilerin yolun bir an önce bitirilerek güvenli bir yürüyüş yolu ile aydınlatmasının tamamlanması taleplerinin de bu sene sonuna kadar karşılanacağını söyledi.

Üniversiteli gençlerin Tuz Mağarası ve Çankırı’nın tarihi ve turistik yerlerine gezi düzenlenmesi ile kent meydanı konusundaki sorularını cevaplandıran Başkan Esen, kent meydanımıza yakında kavuşacağımızın, gezilerin ise gençlerin talepleri doğrultusunda her zaman yapılabileceğinin müjdesini verdi. Şehrimizin yöneticileriyle şehrimizdeki üniversiteli gençleri bir araya getiren çalıştay, ilkinde olduğu gibi gayet samimi bir ortamda ve sohbet havasında gerçekleşti ve büyük beğeni topladı.

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği‘nin düzenlediği ve şehrimizin gençlerini şehrimizin yöneticileriyle bir araya getirmeyi amaçlayan çalıştayların ilki 19 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilmişti. Şehrimizdeki 16 liseden toplam 200 liseli öğrencimiz ile Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu’nun davet edildiği çalıştaya, Milletvekili Akbaşoğlu programlarının yoğunluğu nedeniyle katılamamıştı.

Çankırı - 22:35 A A
BENZER HABERLER