Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHİTLERİMİZİN KABİRLERİNİ “DEVLET” DEĞİL “KOMŞULARI” YAPTIRDI

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi ve Çankırılı hemşerilerimiz bir araya gelerek iki şehidimizin kabrini yenilediler. TÜGŞAV’ın yapmış olduğu hizmetlerden etkilenen  bir grup Çankırılı vatansever apartman sakini, vakıf yetkilileri ile görüşerek iki şehit kabrini yenilemek istediklerini belirttiler. Duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür eden Vakıf yetkilileri Ilgaz ilçesi Yeşildumlupınar beldesi mezarlığında yan yana  yatmakta olan […]
Çankırı - 14 Ekim 2020 15:35 A A

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi ve Çankırılı hemşerilerimiz bir araya gelerek iki şehidimizin kabrini yenilediler. TÜGŞAV’ın yapmış olduğu hizmetlerden etkilenen  bir grup Çankırılı vatansever apartman sakini, vakıf yetkilileri ile görüşerek iki şehit kabrini yenilemek istediklerini belirttiler. Duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür eden Vakıf yetkilileri Ilgaz ilçesi Yeşildumlupınar beldesi mezarlığında yan yana  yatmakta olan şehit polis memurları Yalçın Karakoç ve Aydın Kala’nın kabirlerinin yenilenmeye uygun olduğunu vatandaşlara bildirdi. Uygun görülen kabirlerin yapımı için vakıf yetkililerinin şehitlerin aileleri ile görüşüp onaylarını almalarının ardından hazırlıklar başladı.

Yapılan hazırlıklar neticesinde 10 Ekim tarihinde şehitlerimizin kabirleri şehit yakınları, vatansever apartman sakinleri ve vakıf yetkililerinin eşliğinde yenilendi. Yenilenen kabirlerin başlarına bayrak direkleri de dikilerek şanlı bayrağımızın şehitlerimizin başında dalgalanması sağlandı. Ayrıca şehitlerimizin başında Yasin-i Şerif okutularak şehitlerimizin ruhları şad edildi. Şehitlerimizin kabirlerinin yenilenmesinin ardından Yeşildumlupınar beldesinin ilk şehidi Sedat Yazıcı’nın da bayrağı yenisi ile değiştirilmiştir.

      Şehitlerimizden Yalçın Karakoç’un oğlu Hakan Karakoç Vatansever Çankırı halkı ve TÜGŞAV Çankırı’nın birlikte hareket ederek kabirlerin yenilenmesinden dolayı çok duygulandığını ve babasının unutulmadığını görmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Diğer şehidimiz Aydın Kala’nın akrabası Yalçın Kala da “Yapılan bu güzel işte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Ayrıca TÜGŞAV Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar da “Yapmış olduğumuz hizmetler sayesinde Çankırı halkının manevi duygularına tercüman olmanın mutluluğunu yaşıyoruz, bizlere her daim destek veren Ilgaz kaymakamlığına, Ilgaz belediyesine, Yeşildumlupınar muhtarına ve ekibine  aynı zamanda beldede çobanlık yapan ve çok iyi bir hafız olup şehitlerimize Yasin okuyan Afgan asıllı kardeşimiz Resul’e de teşekkür ediyorum” dedi.
      Ayrıca Vakıf başkanı Uçar, apartman komşuları olarak kendi aralarında  para toplayıp kabirlerin yapılmasına vesile olan ve  isimlerini vermek istemeyen değerli bağışçılarımıza teşekkür etti. Vakfın bu tür yardımlar ile hizmet edebildiğini söyleyen Uçar, vakıf olarak hemşerilerimizden destek ve değerli Çankırı büyüklerinden şehit ve gazi ailelerine daha iyi hizmet verebilmek için kendilerine  uygun bir yer” talep ettiklerini bildirdi.
Çankırı - 15:35 A A
BENZER HABERLER