15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHİTLERİMİZ DUALARLA ANILDI

1993-1997 yılları arasında Tokat Valisi olarak görev yaparken Karadeniz’deki terör hareketlerine karşı aldığı sert tedbirler nedeniyle terör örgütü TİKKO’nun ölüm listesine aldığı Vali Ayhan Çevik, Çankırı Valisi iken uğradığı bombalı saldırının yıldönümünde törenlerle anıldı. 17 Temmuz 1997’deki bombalı saldırıdan kıl payı kurtulan Vali Ayhan Çevik, 5 Mart 1999’da Çankırı’da uğradığı ikinci bombalı saldırıdan da ağır […]
Çankırı - 6 Mart 2021 18:13 A A

1993-1997 yılları arasında Tokat Valisi olarak görev yaparken Karadeniz’deki terör hareketlerine karşı aldığı sert tedbirler nedeniyle terör örgütü TİKKO’nun ölüm listesine aldığı Vali Ayhan Çevik, Çankırı Valisi iken uğradığı bombalı saldırının yıldönümünde törenlerle anıldı. 17 Temmuz 1997’deki bombalı saldırıdan kıl payı kurtulan Vali Ayhan Çevik, 5 Mart 1999’da Çankırı’da uğradığı ikinci bombalı saldırıdan da ağır yaralı olarak kurtulmuştu.

Terör olaylarına hiç de alışkın olmayan Çankırı, Vali Ayhan Çevik’e düzenlenen bu bombalama olayında koruma polisi Nurettin Cinsoy, esnaf kardeşimiz Alpay Evirgen, o sırada okula gitmekte olan öğrenci kardeşlerimiz Fatma Dönmez ve Emrah Ersoy’la birlikte toplam 4 şehit verdi. Vahim olayın 22. yıldönümünde şehitlerimiz mezarları başında törenlerle, okunan Kur’an-ı Kerim’lerle ve edilen dualarla anıldı.

Olay 18 ailesi olarak bizler de şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Çankırı - 18:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.