13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

Ülkemizin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, milli ve manevi değerlerimiz uğruna gözünü kırpmadan şehadete koşarak bu kutsal vatanı bizlere bırakan; kahramanlıklarıyla her daim gurur duyduğumuz aziz şehitlerimizin manevi hatıralarını yâd etmek ve büyük fedakarlıklarını gelecek nesillerimize aktarmak gayesiyle, Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı 18 Mart gününü “Şehitler Günü” olarak idrak etmenin gururunu milletçe yaşıyoruz. Milletimizin kalbinin en müstesna köşesinde […]
Çankırı - 18 Mart 2023 09:08 A A

Ülkemizin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, milli ve manevi değerlerimiz uğruna gözünü kırpmadan şehadete koşarak bu kutsal vatanı bizlere bırakan; kahramanlıklarıyla her daim gurur duyduğumuz aziz şehitlerimizin manevi hatıralarını yâd etmek ve büyük fedakarlıklarını gelecek nesillerimize aktarmak gayesiyle, Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı 18 Mart gününü “Şehitler Günü” olarak idrak etmenin gururunu milletçe yaşıyoruz.

Milletimizin kalbinin en müstesna köşesinde yer alan aziz şehitlerimizin cesaretleri, fedakarlıkları ve kahramanlıkları, bizlere emanet ettikleri kutsal vatanımızı daha yükseklere taşıma yolunda ilham kaynağımızdır. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna şehitlik mertebesine ulaşan büyük kahramanlarımızın ve kıymetli ailelerinin haklarını asla ödeyemeyiz. Bizler her daim onları başımızın tacı bilerek aziz hatıralarını yüreğimizde taşıyoruz. Aziz şehitlerimizi dünya durdukça minnetle anmaya devam edeceğiz.

18 Mart 1915’te tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez!” diye haykırdığımız büyük zaferin 108. yıl dönümü olan bugün, bir hilal uğruna toprağa düşen şanlı ecdadımızın yazdığı kahramanlık destanını gururla yâd ediyoruz. Büyük zorluklar karşısında azim ve fedakârlıkla örülmüş ve tarihin mümtaz sayfalarından biri olarak yerini alan Çanakkale destanı, asil Türk milletinin neleri başarabileceğinin bariz göstergesi olmuştur. Nice zorluklar ve mücadelelerden başarıyla çıkan bir milletin evlatları olarak bizler de ülkemizin bulunduğu zorlu coğrafyada günümüzde yaşadığımız sıkıntılar karşısında yılmadan, millet olarak tek yürek halinde vatanımıza sahip çıkıyoruz. Yaşanan büyük deprem afeti nedeniyle ülkemizin içinden geçtiği bu elim zaman diliminde, Çanakkale’de şahlanan muazzam ruh ve şuurla birlik ve beraberliğimizi diri tutmaya devam ediyoruz. Bizleri biz yapan ve her türlü zorluğun üstesinden gelmemizi sağlayan değerlerimizin etrafında kenetlenerek karşımıza çıkan sıkıntıları beraberce aşıyoruz. Bağımsız ve güçlü Türkiye uğrunda, Çanakkale başta olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesinde yan yana, omuz omuza yatan aziz şehitlerimizden aldığımız güç ve inançla çalışmaya devam ediyoruz. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan aziz vatanımızın geleceği kıymetli evlatlarımızın, şanlı al bayrağımızı daha yükseklere taşıma bilincine sahip olabilmeleri için gayret gösteriyoruz.

Bu müstesna gün vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; başımızın tacı şehit ailelerimize, gazilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum.

 

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

Çankırı - 09:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.