Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHİT YALÇIN KOCA’NIN KABRİ YENİLENDİ

Çankırı Belediyesi, şehitlerinin hatırasına sahip çıkmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, 29 yaşında vatanı için şehit olan Çankırılı Piyade Er Yalçın Koca’nın Çankırı-Kızılırmak Güney Kışla köyünde yaptığı kabrinin yapısal ve peyzaj çalışmalarını yenileyerek tamamladı. 30 Nisan 2019 tarihinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtında Suriye’nin Azez kentinde PKK/YPG’li teröristlerin havan saldırısında şehit […]
Çankırı - 29 Haziran 2020 16:40 A A

Çankırı Belediyesi, şehitlerinin hatırasına sahip çıkmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, 29 yaşında vatanı için şehit olan Çankırılı Piyade Er Yalçın Koca’nın Çankırı-Kızılırmak Güney Kışla köyünde yaptığı kabrinin yapısal ve peyzaj çalışmalarını yenileyerek tamamladı.

30 Nisan 2019 tarihinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtında Suriye’nin Azez kentinde PKK/YPG’li teröristlerin havan saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Yalçın Koca’nın Çankırı-Kızılırmak Güney Kışla köyündeki kabrini düzenleyen Çankırı Belediyesi, havaların ısınmasının ardından yapısal ve peyzaj çalışmalarını yeniledi. Altı ay önce çalışmaları tamamlanan şehitlikte, mevsimsel peyzaj uygulamaları gerçekleştirilirken mezar çevresi sert zemin ile kaplanarak şehitlik sınırları mazı ve bordürle belirgin hale getirildi. Yürüyüş yolu bağlantısı yapılan şehitliğe ziyaretçiler için dört adet bank ve oturma alanları da eklendi. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehitliğin bakım ve temizlik çalışmalarını da gerçekleştirdi.

Çankırı - 16:40 A A
BENZER HABERLER