reklam
reklam
DOLAR32,2341% 0.13
EURO34,8630% -0.01
STERLIN41,0660% 0.26
FRANG35,2671% 0.18
ALTIN2.416,72% 0,28
BITCOIN67.663,99-2.338
reklam

ŞEHİT GAZİ BİRLİK-SEN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çanakkale zaferi, inanç ve kararlılığın yarattığı eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. En zor koşullar içinde bir milletin yeniden doğuşu, şahlanışıdır. Çanakkale zaferi bitti denilen bir milletin kendisini dünyaya bir kere daha ispat ettiği bir zaferdir.

Zamanın en donanımlı askeri birliklerine sahip ülkelerin karşısında Türk Ordusu, her türlü imkânsızlığa rağmen sahip olduğu inanç ve azimle Çanakkale’den zaferle ayrılmıştır.Dünya milletleri, savaşın sadece askeri üstünlükle kazanılmayacağını, inanç ve azimle imkânsızlıkları ortadan kaldırdığını, Çanakkale Deniz Zaferinde Türk Milletinden öğrenmiştir.

Üzerinde yaşadığımız topraklar, isimli-isimsiz tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız en değerli varlığımızdır. Onlar, onurlu duruşları ve insanüstü mücadeleleriyle hürriyetimizin ve istiklalimizin ölümsüz kahramanları olmuşlardır. 

Tüm Türkiye dün olduğu gibi bugün de “bir ve beraberiz”. Çanakkale’yi Çanakkale yapan değerlere sahip çıktığımız sürece hiç bir güç milletimizin birliği ve bağımsızlığı konusundaki iradesini kıramayacaktır.Bu duygularla, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu mukaddes topraklar uğruna eşsiz bir mücadele örneği sergileyen, hiç çekinmeden canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kıymetli şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyoruz.

Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları 
Tüm Kamu Çalışanları Birlik Sendikası
Çankırı İl Başkanı
Ali YILDIRIM

reklam

YORUM YAP