-5° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHİT ERDEM ÖZTÜRK MTAL TEKNOFEST FİNALLERİNDE YARIŞACAK

TEKNOFEST yarışmalarına katılan Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Teknolojileri Yarışmasına “Meyve ve Sebze Bitki Yapraklar Görüntülerinden Hastalık Tespiti ve Tedavi Önerisi” projesi ile lise kategorisinde finallere katılmaya hak kazandı. Araçların görüntüleri üzerinden 4 özelliği aynı anda tespit edebilme özelliği olan bir yazılım geliştirmeyi hedefleyen Çankırı Şehit Erdem Öztürk MTAL Tespitçiler […]
Eğitim - 4 Temmuz 2022 16:21 A A

TEKNOFEST yarışmalarına katılan Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Teknolojileri Yarışmasına “Meyve ve Sebze Bitki Yapraklar Görüntülerinden Hastalık Tespiti ve Tedavi Önerisi” projesi ile lise kategorisinde finallere katılmaya hak kazandı.

Araçların görüntüleri üzerinden 4 özelliği aynı anda tespit edebilme özelliği olan bir yazılım geliştirmeyi hedefleyen Çankırı Şehit Erdem Öztürk MTAL Tespitçiler Takımı danışman öğretmenleri Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Furkan Kunduracı danışmanlığında hedeflerine ulaşmak istiyorlar. Ayrıca Mehmet Furkan Kunduracı’nın danışmanlık yaptığı diğer 3 proje de ön elemeyi geçmiş ve PDR sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan TEKNOFEST, 30 Ağustos-04 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanında gerçekleşecek. “Tarım Teknolojileri” finalinin 29-31 Temmuz tarihleri arasında Ordu’da yapılacağı bildirilen festivalde, Havacılık, Uzay ve Teknoloji alanında ilimizi temsil edecek Çankırı Şehit Erdem Öztürk MTAL öğrencilerimiz Nezahat Kübra Karaca, Şebnem Merve Arıkanoğlu ve Danışman Öğretmen Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Furkan Kunduracı’dan oluşan “Tespitçiler” takımımıza TEKNOFEST 2022 finallerinde başarılar dileriz.

Eğitim - 16:21 A A
BENZER HABERLER