reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

ŞEHİT AİLELERİMİZ İLE GAZİLERİMİZE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI VERİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

İlimizde şehit ailelerimize ve gazilerimize Cumhurbaşkanlığınca verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı düzenlenen törenle takdim edildi.
Törene, Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, daire amirleri, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile aileleri katıldı.
Valilik Sosyal Tesisi Konferans Salonunda gerçekleşen program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin tanıtım filmi seyredildikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcihini Şehit Aileleri ve Gazilerimize takdim etmeden önce konuşma yapan Vali Abdullah Ayaz “Aziz Şehitlerimizin hatıraları önünde saygı ile eğiliyor, gazilerimize aileleri ve sevdikleri ile beraber hayırlı, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Muhakkak ki şehitlerimizi geri getirmemiz, gazilerimizin kayıplarını maddi ve manevi yaşadıklarını yerine koyma imkanımız yok ancak tabi sizlerin de malumudur ki Devletimiz her kurum ve kuruluşuyla her çalışanıyla her zaman sizlerin yanında. Devletimizin elinden geldiğince imkanlar dahilinde sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak bundan sonraki hayatınızda bazı zorluklarla karşı karşıya kalmamanız için elinden geldiği fedakarlığı gösterme gayreti içerisinde. Bu şehrin sınırları içerisinde hiçbir şehit ve gazi ailemizin sıkıntı yaşamasına müsaade etmeyeceğiz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.” dedi.
Vali Abdullah Ayaz konuşmasının ardından, şehit aileleri ve gazilerimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcihi takdim etti. Programın ardından Vali Abdullah Ayaz, basın mensuplarının pandemi süreci ile ilgili sorularını cevapladı.

reklam

YORUM YAP