reklam
reklam
DOLAR31,5743% 0.66
EURO34,3023% 0.75
STERLIN40,1119% 0.92
FRANG35,6907% 0.47
ALTIN2.147,02% 2,19
BITCOIN2.123.1506.96
reklam

“ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE YAREN OLMAK” KONULU RESİM YARIŞMASI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canla, başla siperane bir şekilde mücadele eden Mehmetçiğimize, şehitlerimize, gazilerimize ve kıymetli ailelerine ithafen İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Şehit ve Gaziler Derneği Koordinesinde “Şehit Aileleri ve Gazilerle Yaren Olmak” konulu ortaokul öğrencileri arası resim yarışması düzenlenmektedir. Yarışma ile ilgili detaylar şartnamede belirtilmiştir.
Söz konusu yarışmaya çocuklarımızın katılımını önemsiyoruz. Yarışmaya katılım sağlayan öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1. YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURUMLAR
Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği arasında 13.03.2020 tarihinde düzenlenen iş birliği protokolü kapsamında ortaokul öğrencileri arasında “Şehit Ailesi ve Gazi İle Yaren Olmak” konulu resim yarışması düzenlenecektir.
2. YARIŞMANIN AMACI
Öğrencilerin, şehitlerimiz ve gazilerimiz hakkındaki duygu ve düşüncelerini resim sanatı aracılığıyla güzel ve etkili şekilde ifade etmelerine imkân tanımak amacıyla ortaokul öğrencileri arası resim yarışması düzenlenmiştir. Yarışma ile öğrencilerimizde bağımsızlık ve diğer millî değerlerimize duyarlı olma bilincinin geliştirilmesi, “şehitlik, gazilik, vatan sevgisi, vatan uğrunda fedakârlıkta bulunma” kavramlarında farkındalık sağlanması amaçlanmaktadır.
3. YARIŞMANIN KONUSU
Öğrencilerin “Şehit Ailesi ve Gazi İle Yaren Olmak” konusu ile ilgili hazırlayacakları resimler yarışmanın konusunu oluşturmaktadır. “Şehitlik, gazilik, vatan sevgisi, vatan uğrunda fedakârlıkta bulunma” kavramlarında yapılan çalışmalar, yarışma konusuna uygundur.
4. YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI
a. Yarışmaya ilimizdeki Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel ortaokul düzeyinde eğitim öğretim alan öğrenciler başvuru yapabileceklerdir.
b. Başvuru yapılan resmin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
c. Başvuru sahipleri en fazla bir resim ile yarışmaya katılacaklardır. Birden fazla çalışma ile katılanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
d. Yarışmaya başvurusu yapılan resmin daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve yayımlanmamış olması gerekmektedir.
e. Resimler 35×50 cm ölçülerinde resim kâğıdına serbest teknik ile yapılmalıdır.
f. Yarışmaya gönderilen tüm eserlerin arka yüzünün sol alt köşesine yapıştırılacak kâğıda, aşağıda belirtilen bilgilerin eklenmesi zorunludur. Eser bilgisi olmayan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
ÖĞRENCİNİN ADI, SOYADI, SINIFI, OKULU, DANIŞMAN ÖĞRETMENİN ADI-SOYADI VE TELEFON NUMARASI bilgilerinin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.
g. Yarışmaya katılanlar katıldıkları eserin her türlü yayım hakkını Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ücretsiz olarak devrettiğini kabul ve yayımlanan eser için telif ücreti almayacağını taahhüt eder.
h. Resim içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin ifşa edilmesiyle ilgili yasal hak ve sorumluluklar yarışmaya katılımcıya aittir.
i. İl Millî Eğitim Müdürlüğü yarışma ile ilgili her türlü tasarruf hakkına sahiptir.
j. Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü gerekli gördüğü durumlarda şartnamede değişiklik yapma/iptal etme hakkına sahiptir.
k. Uygulama esaslarında yer almayan konulara dair takdir yetkisi Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğüne aittir.
l. Başvuru yapan her katılımcı şartnamedeki tüm hususları kabul etmiş sayılacaktır.

5. YARIŞMAYA KATILIM TARİHLERİ – SIRA NO. – AÇIKLAMALAR SON TARİH
1. Öğrencilere yarışmanın duyurulması 15 Şubat 2021

2. Öğrencilerin hazırladıkları çalışmaları okul/kurum müdürlüklerine teslim etmesi 10 Mart 2021

3. Okul/kurum müdürlüklerinin resim ve afişleri ilçe millî eğitim müdürlüklerine göndermeleri 11 Mart 2021

4. İlçe millî eğitim müdürlüklerinin yarışmaya katılan bütün eserleri Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE birimine teslim etmesi 12 Mart 2021

5. Komisyon incelemesi 15 Mart 2021

6. DEĞERLENDİRME
Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından ilgili şube müdürünün başkanlığında, üç görsel sanatlar dersi öğretmeni 4 (dört) kişilik inceleme ve değerlendirme komisyonu oluşturulacaktır. Gerektiğinde birden fazla komisyon kurulabilecektir.

İnceleme ve değerlendirme komisyonları kendilerine gelen resimleri EK-1 Eser İnceleme ve Değerlendirme Formundaki kriterlere göre inceleyeceklerdir. Yarışma sonuçlarına yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
7. SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
İnceleme ve değerlendirme süreci bitiminden itibaren ortaokul resim kategorisinden ilk üç dereceye girenlerin bilgileri Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği web adreslerinden yayımlanacaktır.
8. ÖDÜLLER
Değerlendirme sonucunda ortaokul resim kategorisinden ilk üç dereceye girenlere aşağıda belirlenen ödüller dağıtılacaktır:
1. Olan Öğrenciye Bisiklet
2. Olan Öğrenciye Tablet
3. Olan Öğrenciye Saat


Ödül töreni tarihi ve yeri dereceye girenlere Müdürlüğümüz tarafından bildirilecektir.
9. İLETİŞİM BİLGİLERİ
Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi
Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI
Telefon: 03762131536 – 03762131134

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği
Buğday pazarı mah. Acıçay sok. Karakaya apt.no:1        ÇANKIRI

reklam

YORUM YAP