Açık
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHİRİÇİ ULAŞIMA ZAM KARARINA VATANDAŞ TA ÖĞRENCİ DE TEPKİLİ

Çankırı’da şehir içi ulaşım ücretlerine yaklaşık % 80 oranında zam yapıldı. Çankırı Belediyesi’nce alınan karar uyarınca şehir içi otobüs toplu taşıma ücretlerinde 24 Ekim Salı gününden itibaren fiyat artışına gidildi. Son aylarda akaryakıt ürünlerine sürekli yaşanan fiyat artışları gerekçe gösterilerek yapılan fiyat artışı sonrasında 4,5 Lira olan öğrenci bileti ücreti 8 Lira, 5,5 Lira olan […]
Çankırı - 25 Ekim 2023 21:26 A A

Çankırı’da şehir içi ulaşım ücretlerine yaklaşık % 80 oranında zam yapıldı. Çankırı Belediyesi’nce alınan karar uyarınca şehir içi otobüs toplu taşıma ücretlerinde 24 Ekim Salı gününden itibaren fiyat artışına gidildi. Son aylarda akaryakıt ürünlerine sürekli yaşanan fiyat artışları gerekçe gösterilerek yapılan fiyat artışı sonrasında 4,5 Lira olan öğrenci bileti ücreti 8 Lira, 5,5 Lira olan tam bilet ücreti ise 10 Lira oldu.

Karar sonrası en çok tepki öğrencilerden gelirken vatandaşlar da karara tepkili. Olay 18 mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, zaten zar zor geçinebildiklerini bu zamlardan sonra şehir içinde yürümeye mahkûm olacaklarını söylüyorlar. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in seçim öncesinde öğrencilere ulaşımı bedava yapacağı sözü verdiğini hatırlatan öğrenciler, “Zaten otobüs seferleri çok az duraklarda otobüs beklemekten derslerimize geç kalıyoruz, otobüsler geldiğinde ise yer bulamıyoruz tıklım tıklım gidiyoruz her yere. Biz Hakkı başkandan öncelikle sözünü tutmasını sonra da otobüs sefer sayılarını arttırmasını istiyoruz.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Çankırı - 21:26 A A
BENZER HABERLER