-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHİDİN VAR ÇANKIRI

26 Temmuz Salı günü akşam saatlerinde, Fırat Kalkanı Harekât Alanı bölgesinde teröristler tarafından bir üs bölgesine taciz ateşi açıldı. Açılan taciz ateşi sonrasında Çankırı’lı Tankçı Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu (26)  ile Kırıkkale’li Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal (24)  yaralandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan iki askerimiz doktorların tüm çabalarına rağmen maalesef kurtarılamayarak şehit oldu. Olay […]
Çankırı - 27 Temmuz 2022 22:00 A A

26 Temmuz Salı günü akşam saatlerinde, Fırat Kalkanı Harekât Alanı bölgesinde teröristler tarafından bir üs bölgesine taciz ateşi açıldı. Açılan taciz ateşi sonrasında Çankırı’lı Tankçı Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu (26)  ile Kırıkkale’li Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal (24)  yaralandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan iki askerimiz doktorların tüm çabalarına rağmen maalesef kurtarılamayarak şehit oldu.

Olay yerinden zırhlı askeri ambulansla alınarak Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Kilis Devlet Hastanesi morguna getirilen şehitlerin naaşları, Gaziantep Havalimanında düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi. Şehit Piyade Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu’nun cenazesi, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde İkindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Pursaklar Şehitliği’nde toprağa verildi.

Çankırı ili Kızılırmak ilçesi nüfusuna kayıtlı Mevlüt Yoğurtçu, Güney Kışla köyünde dünyaya geldi. Ailesinin tek çocuğu olan Yoğurtçu, 2 yıllık evli ve henüz 11 aylık bir erkek evlat babası idi. 5 yıldır görevde olan Yoğurtçu’nun çatışmadan 8 saat önce eşiyle telefonda görüştüğü ve oğlu Yağız Efe’yi çok özlediği için 3 gün sonra Ankara’ya izine geleceğini söylediği öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada, “Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde 26 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgemize açılan taciz ateşi sonrasında kahraman silah arkadaşımız Tnk. Söz. Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tnk. Söz. Er Mert Otal yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Çankırı - 22:00 A A
BENZER HABERLER