13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHİDİMİZİN YIKILMAK ÜZERE OLAN KABRİNİ ARASTA ESNAFI YENİLEDİ

1978 yılında Hatay ilinde vatani görevini ifa ederken şehit olan Çankırı merkez Kırovacık köyü nüfusuna kayıtlı Sehit J. Çvş Fazlı Macar’ın yıkılmak üzere olan kabri, duyarlı Çankırı’mızın duyarlı Arasta esnafları tarafından yenilendi. Uzak yakın demeden Şehit kabirlerini ve ailelerini tek tek ziyaret ederek sorunlarını ve sıkıntılarını dile getiren Okan Sütçüoğlu’nun Kırovacık köyü ziyareti sırasında yaptığı […]
Çankırı - 28 Eylül 2021 20:32 A A

1978 yılında Hatay ilinde vatani görevini ifa ederken şehit olan Çankırı merkez Kırovacık köyü nüfusuna kayıtlı Sehit J. Çvş Fazlı Macar’ın yıkılmak üzere olan kabri, duyarlı Çankırı’mızın duyarlı Arasta esnafları tarafından yenilendi.

Uzak yakın demeden Şehit kabirlerini ve ailelerini tek tek ziyaret ederek sorunlarını ve sıkıntılarını dile getiren Okan Sütçüoğlu’nun Kırovacık köyü ziyareti sırasında yaptığı paylaşımda Şehidimizin kabrinin 43 yıl önce yapıldığı hali ile bulunduğu ve kabrin bütünlüğünün bozulmaya başladığı ifade edilmişti. Bu vesile ile Şehidine sahip çıkmak isteyen Çankırı Arastası esnafları bir araya gelerek kabri yenilemek istediler.

Arasta esnafları, Okan Sütçüoğlu’nun vesilesi ile aileye ulaştılar ve ailenin de onayı ile Şehidimizin kabrini yenilediler. Yaran kültürünün ne demek olduğunu bir kez daha gösteren esnaflarımız, Şehitlerimizin ve Gazilerimizin her daim yanlarında olduklarını ifade ederken mutlu ve gururluydular. Kendi imkânları ile bir araya gelerek az çok demeden bu güzel etkinliğe dahil olan arasta esnaflarına teşekkür ediyor, bu duyarlılığın tüm Çankırı’ya hatta tüm Türkiye’ye yayılmasını diliyoruz.

Şehidimizin kabrinin yenilenmesi esnasında Çankırı Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Derneği Başkanı Şenol Bayram, Şehit babası İsmail yorulmaz ve Arasta esnafları da hazır bulundular.

Çankırı - 20:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.