13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ŞEHİDİMİZİN KABRİ BAYRAĞINA KAVUŞTU

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) Çankırı şubesi Çankırı’da ilçe ilçe köy köy dolaşıp başında bayrak olmayan ya da bayrağı eskimiş olan şehit kabirlerinin bu eksiklerini tamamlıyor. En son ziyaret ettikleri Ilgaz Çörekçiler köyü şehidi Yakup Mıcık’ın kabri başında bayrak direğinin bile olmadığını farkeden Vakıf yetkilileri derhal harekete geçerek şehidimizin kabri başına bayrak direğini […]
Çankırı - 1 Nisan 2021 16:41 A A

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) Çankırı şubesi Çankırı’da ilçe ilçe köy köy dolaşıp başında bayrak olmayan ya da bayrağı eskimiş olan şehit kabirlerinin bu eksiklerini tamamlıyor. En son ziyaret ettikleri Ilgaz Çörekçiler köyü şehidi Yakup Mıcık’ın kabri başında bayrak direğinin bile olmadığını farkeden Vakıf yetkilileri derhal harekete geçerek şehidimizin kabri başına bayrak direğini diktiler.

Konu hakkında açıklama yapan bir Vakıf yetkilisi şunları söyledi:

“Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) Çankırı şubesi olarak, unutulmuş şehitlerimizden Ilgaz ilçemiz Çörekçiler köyünde yatmakta olan şehidimiz Yakup Mıcık’ı ziyaret ettik. Şehidimiz Yakup Mıcık, Ilgaz devlet hastanesinde Ambulans şoförü olarak görev yapmakta iken, 1991 yılında bir hastanın Ilgaz’dan Çankırı’ya nakli sırasında, Korgun yakınlarında geçirmiş olduğu kaza sonucu vefat etmiş ve devletimiz tarafından vazife malulü olarak değerlendirilmiştir.

Bizler vakfımız olarak şehidimizin başında bir bayrak direği olmadığını tespit ettik ve şehidimizin oğlu Mustafa Mıcık ile irtibata geçerek şehidimizin kabri başına bayrak direği dikmek istediğimizi söyledik. Ardından direğin taşınması için Ilgaz belediye başkanımız sayın Mehmed Öztürk beyin gönderdiği araçla bayrak direğimizi şehidimizin başına diktik. Şu anda kabri başında bayrak direği olmayan onlarca şehidimiz var ve biz bu şehitlerimizin de başına bayrak direği dikeceğiz…”

Çankırı - 16:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.