20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ŞARKICI GÜLŞEN’İN SÖZLERİ TÜM YURTTA PROTESTO EDİLDİ

Bir konserinde İmam Hatipliler hakkında sarf ettiği sözlerden dolayı büyük tepki toplayan Gülşen, Türkiye genelinde protesto edildi. Sosyal medyada patlayan tepkilerin ardından her ilde ve ilçede kişiler, gruplar, dernekler bir araya gelerek savcılıklara da suç duyurusunda bulundular. Çankırı’da da büyük tepki toplayan olayın ardından Çankırı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği 25 Ağustos Cuma günü (dün) Çankırı […]
Çankırı - 26 Ağustos 2022 09:05 A A

Bir konserinde İmam Hatipliler hakkında sarf ettiği sözlerden dolayı büyük tepki toplayan Gülşen, Türkiye genelinde protesto edildi. Sosyal medyada patlayan tepkilerin ardından her ilde ve ilçede kişiler, gruplar, dernekler bir araya gelerek savcılıklara da suç duyurusunda bulundular.

Çankırı’da da büyük tepki toplayan olayın ardından Çankırı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği 25 Ağustos Cuma günü (dün) Çankırı Adliyesi önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptı. Dernek yetkilileri açıklamanın ardından Çankırı Cumhuriyet Savcılığı’na şarkıcı Gülşen hakkında suç duyurusunda bulundular.

Gün boyu yaşanan tepki ve protestoların ardından şarkıcı Gülşen dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Şarkıcı Gülşen, İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan tutuklanarak Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’ne götürüldü. Mahkeme, tutuklanma gerekçesini Kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösterir somut delillerin mevcut olduğu, suçun yasal alt ve üst sınırı dikkate alındığında adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağının anlaşılması, bu anlamda tutuklama tedbirinin daha uygun ve orantılı olacağına” dayandırdı.

Çankırı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin, şarkıcı Gülşen hakkında dün yaptığı basın açıklaması şu şekilde:

“Kıymetli Basın Mensupları, Aziz Milletimiz!

İmam Hatip Okulları bugünkü haliyle bundan 71 yıl; isim ve içerik olarak ise 109 yıl önce ülkemizin eğitim hayatına zenginlik katan ve özgün bir eğitim modeli olarak geçmişten bugüne kadar milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeğimiz okullarımızdır. İmam Hatip Okulları ülkemizin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumlarıdır.

Bu okullar kurulduğu günden itibaren milletimizin yoğun teveccühüne mazhar olmuş, milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirmiştir. İmam Hatip Okulları’nda yetişen milyonlarca genç bugün eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar her alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır.

Kıymetli Basın Mensupları!

İmam Hatip Okulları; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir.  Okul türleri içinde İmam Hatip Okulları’nı tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus temel insan hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam Hatip Okulları’nın mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz.

İmam Hatip Okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz.

Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okulları’nın mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam Hatip Okulları’na ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz.

Bugün İmam Hatip Okulları’mızda okuyan yaklaşık bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Toplumumuzu, aile yapımızı ve neslimizi ifsad etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği mensupları olarak bugün tüm illerimizde bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çankırı - 09:05 A A
BENZER HABERLER