Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SARIKAYA: “21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN”

Demokrasilerin vazgeçilmez ve asli unsurlarından biriside hiç şüphesiz ki basındır. Basını temsil eden gazeteciler ; kamuoyunu bilgilendirmek için gelişmeleri anında, tarafsız ve doğru kaynaklara dayanarak kamuoyuna aktaran fedakar gazetecilerimiz büyük bir görevi ifa etmektedirler. Haber alma özgürlüğü, toplumsal ve kamusal farkındalık oluşturulması, ifade ve fikir hürriyetinin her alanda yayılabilmesi açısından büyük bir sorumluluğa sahiptir. Demokratik, […]
Genel - 21 Ekim 2023 17:54 A A

Demokrasilerin vazgeçilmez ve asli unsurlarından biriside hiç şüphesiz ki basındır. Basını temsil eden gazeteciler ; kamuoyunu bilgilendirmek için gelişmeleri anında, tarafsız ve doğru kaynaklara dayanarak kamuoyuna aktaran fedakar gazetecilerimiz büyük bir görevi ifa etmektedirler. Haber alma özgürlüğü, toplumsal ve kamusal farkındalık oluşturulması, ifade ve fikir hürriyetinin her alanda yayılabilmesi açısından büyük bir sorumluluğa sahiptir.

Demokratik, ahlaki ve etik bilinciyle yaptıkları haberlerle vatandaşlarımızın gören gözü , duyan kulağı olmaktadırlar.

Dünyanın her köşesinde savaş vb her türlü zorlu şartlarda da olsa haber alma ihtiyacını karşılayarak toplumun doğru bilgiye bir şekilde ulaşmasında aracı olan basın mensuplarımızın mesai mefhumu gözetmeksizin, milletimizi bilinçlendirmek, her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.

Bu günün anlam ve önemi vesileyle; kamu yararı gözeterek, zorlu çalışma koşullarını önemsemeden fedakârca çalışan, basın ahlak ve etik ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen tüm yerel ve ulusal basın mensuplarımızın “ 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü “ kutluyor, tüm meslek hayatları boyunca başarılar diliyorum.

Dr.Hüseyin SARIKAYA 

İl Sağlık Müdürü

Genel - 17:54 A A
BENZER HABERLER