14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SARIGÜL: FAKİRLİĞİN DİLİNİ BİLMEYENLER BU MİLLETİ ANLAMAZLAR

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül bugün Çankırı’ya geldi. Ziyaretine Emir Karatekin Paşa Hz. türbesinde ettiği duayla başlayan Sarıgül ardından Çayyolu Cafe&Restaurant’ta basın açıklaması yaptı. Beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, Çankırı İl Başkanı Murat Uyar ve partililer ile birlikte salona giren Sarıgül, bundan sonra Çankırı’ya sık sık geleceğini söyledi. “Fakirliğin dilini bilmeyenler, […]
Çankırı - 27 Haziran 2021 23:06 A A

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül bugün Çankırı’ya geldi. Ziyaretine Emir Karatekin Paşa Hz. türbesinde ettiği duayla başlayan Sarıgül ardından Çayyolu Cafe&Restaurant’ta basın açıklaması yaptı. Beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, Çankırı İl Başkanı Murat Uyar ve partililer ile birlikte salona giren Sarıgül, bundan sonra Çankırı’ya sık sık geleceğini söyledi.

“Fakirliğin dilini bilmeyenler, bu milletin dilinden anlamazlar.” diyerek açıklamalarına başlayan Mustafa Sarıgül hükümete yüklendi. “İktidar, elalemin oğlunu kızını düşünüyor, bu vatanın çocuklarına, üvey evlat muamelesi yapıyor.  Bizim yavrularımızı, evlatlarımızı kim düşünecek, onlara kim sahip çıkacak, kimden yardım isteyecekler? Evini zar zor geçindiren babadan mı yoksa çocuklarının dertlerine üzülen anadan mı? Bizim için değişim aile ile başlayacak, kadınlar gelecek Türkiye güzelleşecek, gençler seçecek yeni nesil gelecek, TDP gelecek iktidar gidecek!” diyen Sarıgül şöyle devam etti.

“Ilgaz Anadolu’nun yüce bir dağı, Çankırı ise Anadolu bozkırının bereketli toprağıdır. Çankırı Tuz Mağarası tam 5.000 yıldır tuz üreten Dünya’nın en eski ve en büyük tuz madenlerinden biridir. Ülkemizin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir. Hastalara şifadır, her derde devadır. Neden Dünya’yı bu şifalı tuz mağaraları ile buluşturmuyoruz? Ülkemizi yeterince anlatamıyor, tanıtamıyoruz. Yıldıztepe Kayak Merkezi Türkiye’nin parlayan yıldızıdır, kış turizmi adına ekonomiyi daha da güçlendirmek için burada bulunan kayak merkezimizi hak ettiği yere getirmeye mecburuz. Yıldıztepe’nin Erciyes’ten, Palandökenden ne eksiği var?

Bizim teşkilatlarımızda delegeler olmayacak, teşkilat başkanlarımızı parti üyelerimiz seçecek. Bizim iktidarımızda Milletvekillerimiz Çankırı’da ikamet edecek, Meclis toplantıları için Ankara’ya gelecek sonrasında Çankırı’ya dönecek. Çankırı’lının düğününde, bayramında, cenazesinde, toplantısında Milletvekillerimiz de olacak, insanların dertlerini, sorunlarını, ihtiyaçlarını öğrenecek ve bize bildirecek.

Pusulamız insan, rotamız ise inşallah insanca yaşamdır. İktidarın eli fakirin cebinde, zenginin eli ise iktidarın cebinde. Bazı zenginleri doyurursak, fakirleri doydurmak son derece kolaydır. İktidar ülkemizi banka şubesi, devletin hazinesini de kendi kasası gibi görüyor.  İstediğine para veriyor istediğine de kredi. Hükümetin dilinden para düşmüyor ancak milletimiz parayı bir türlü göremiyor. Ama vatandaş hesap sorunca da ser veriyor sır vermiyor. İktidar her şeyin üzerini çok iyi örtmeyi başardı. Ama bizim iktidarımızda örtülü hiçbir şey olmayacağı gibi örtülü ödenek de olmayacak. Çünkü millet, parasının nereye harcandığını bilecek, görecek. Har vurup harman savuranların dönemi bitecek her şey açık net ve şeffaf olacak. İsrafın iktidarlığını, biz bitireceğiz.”

Çankırı - 23:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.