14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SARIGÜL: “BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ MAHALLE MUHTARLARINDAN OLMALIDIR”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankırı ziyaretinde önemli konulara değindi. İktidara geldiklerinde yapacaklarını bir bir anlatan Sarıgül, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sarfettiği “siyasi cinayetler işlenecek” laflarından duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi. 14 Ekim Perşembe günü gerçekleştirdiği Çankırı ziyaretinde muhtarlar ve basın mensuplarıyla biraraya gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, […]
Genel - 16 Ekim 2021 13:15 A A

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankırı ziyaretinde önemli konulara değindi. İktidara geldiklerinde yapacaklarını bir bir anlatan Sarıgül, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sarfettiği “siyasi cinayetler işlenecek” laflarından duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi.

14 Ekim Perşembe günü gerçekleştirdiği Çankırı ziyaretinde muhtarlar ve basın mensuplarıyla biraraya gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Başbakan olduğunda Belediye Meclis Üyelerinin tamamının mahalle muhtarlarından oluşacağını söyledi. Bölgeyi ve bölge halkını en iyi tanıyanların mahalle muhtarları olduğunu da sözlerine ekleyen Sarıgül, “O mahallenin insanlarını en iyi tanıyan, sorunlarını en iyi bilen mahalle muhtarlarımızdır. Ayrıca muhtarlarımız farklı siyasi görüşlere mensup olacakları için Belediyeler de siyasi bir organ olmaktan çıkıp tüm yurttaşlarımızı kucaklayacaklardır.” dedi.

Sarıgül, açıklamasına şöyle devam etti:

“Mahalle muhtarlıklarının güçlendirilmesi demokrasinin güçlendirilmesine eşdeğerdir. Türkiye Değişim Partisi’nin teklifi mahalle muhtarlarımızın muhtarlıkla birlikte Belediye Meclis Üyeliği görevini de yerine getirmesidir.

Bir kez daha siyasette ve siyasi yaşamda siyasi cinayet lafını duymak istemiyoruz. “Siyasi cinayetler olacak” lafı demokrasi adına bizleri son derece üzmüştür. Biz siyasetin barış içinde özgürce yapılmasını istiyoruz ve siyasette silah kelimesinin konuşulmasını bile asla doğru bulmuyoruz. Silah söz konusu olduğunda en kızdığımız rakiplerimiz bile olsa onun yanında oluruz. Silahlar gitmeli barış gelmeli diyen bir siyasi partiyiz.

TDP olarak önce devletimiz sonra partimiz gelir, önce devletimizin bölünmez bütünlüğünü savunan bir siyasi partiyiz. Biz Belediye Başkan adaylarımızı Belediye seçimlerinden 1 ya da 1,5 yıl önce illerimizden gelen görüşlere göre açıklayacağız ve Çankırı’mıza da Murat başkanımızın önerisiyle bir kadın eli değmesini çok çok arzu ediyorum. Biz Çankırı’yı önemsiyoruz ama Çankırı’nın pek önemsenmediğini görüyorum. Biz Çankırı’yı hem Türkiye hem de dünya kamuoyuna taşıyacağız.

Sözlerime son verirken tüm Çankırı halkına sevgi, saygı ve selamlarımı iletiyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Genel - 13:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.