-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SANTEK KAPSAMINDA SANAYİ İŞLETMELERİNE BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ

Çankırı İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü sekretaryasında yürütülen Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) 2022/1. dönem toplantısında ‘’Çankırı İlindeki İşletmelerin Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları’’ konusunda farkındalıklarının artırılmasına yönelik çalışma yapılması hususunda karar alınmıştı. Alınan bu kararla ilgili İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasında yapılan işbirliği sonucunda Sınai Mülkiyet […]
Çankırı - 21 Ekim 2022 22:51 A A

Çankırı İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü sekretaryasında yürütülen Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) 2022/1. dönem toplantısında ‘’Çankırı İlindeki İşletmelerin Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları’’ konusunda farkındalıklarının artırılmasına yönelik çalışma yapılması hususunda karar alınmıştı. Alınan bu kararla ilgili İl Sanayi
ve Teknoloji Müdürlüğü ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasında yapılan işbirliği sonucunda Sınai Mülkiyet Uzmanı Fikri Hangül, Uzman Yardımcısı Sencer Altay ve Avukat Rauf Beyhan tarafından 18.10.2022 tarihinde saat 10.00’da Çerkeş Belediye Kültür Merkezinde ve saat 14.30’da ÇAKÜ İİBF Kırmızı Salonda Patent, Marka, Faydalı Model ve Hukuk konularında katılımcılara bilgilendirme seminerleri verilmiştir.

Çerkeş’te yapılan eğitim seminerine Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Çerkeş Belediye Başkan Vekili Kadir Dırmukçu, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Emrullah Celepverdi ve Müdürlük personelleri, Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım, KUZKA Çankırı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mahmut Oral Taşçı, Çerkeş OSB Müdürü Hüseyin Önder Altun ile Çerkeş ilçesi ve civarından sanayi işletmelerimizin katılımlarıyla Marka, Patent, Faydalı Model gibi Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konusunda farkındalık semineri düzenlendi.

Planlanan eğitimin ikinci ayağı ise Çankırı Karatekin Üniversitesinde yapılmıştır. Bilgilendirme seminerine ÇAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Eedem, ÇAKÜ Öğretim Üyeleri ve Öğrencileri, Korgun, Şabanözü ve Yakınkent OSB Müdürleri ve OSB içinden ve dışından firma temsilcileri katılmıştır. Seminer katılımcıların soru-cevap kısmı ile tamamlanmıştır.

Çankırı - 22:51 A A
BENZER HABERLER