Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK’IN ÇANKIRI ZİYARETLERİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çankırı il ve ilçelerindeki sanayi tesislerinde incelemelerde bulundu, Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nde toplu açılış töreni gerçekleştirdi. Bakan Varank ilk ziyaret yeri olan Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 fabrikanın toplu açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninden sonra bir konuşma yapan Bakan Varank şunları söyledi: ” Açılışını yaptığımız fabrikaların pek çoğunun, ülkemizin diğer […]
Çankırı - 27 Eylül 2019 17:03 A A

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çankırı il ve ilçelerindeki sanayi tesislerinde incelemelerde bulundu, Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nde toplu açılış töreni gerçekleştirdi.

Bakan Varank ilk ziyaret yeri olan Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 fabrikanın toplu açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninden sonra bir konuşma yapan Bakan Varank şunları söyledi:

” Açılışını yaptığımız fabrikaların pek çoğunun, ülkemizin diğer şehirlerinde de faaliyetleri bulunuyor. Çerkeş’in seçilme sebebi, elbette hem coğrafi hem de lojistik açıdan sahip olduğu avantajlarla ilişkili. Biz Çankırı’nın, Orta Anadolu’daki güçlü üretim merkezlerinden biri olmasını istiyoruz. Bu amaçla da; Şehrimize çeşitli alanlarda destekler sunmaya devam edeceğiz. 17 senede 5 milyar liralık sabit yatırımı teşvik edip, 13 bin kişinin istihdam edilmesini sağladığımızı görüyoruz. Finansman, girişimcilik, Ar-Ge ve Ür-Ge gibi alanlarda bine yakın KOBİ, KOSGEB’ten faydalanıyor. Açılışını yaptığımız fabrikalardan 6’sını KOSGEB desteklemiş. İlgili kuruluşumuz TÜBİTAK, Ar-Ge ve yenilikçiliğe yatırım yapan firmalarımıza katkı sağlıyor. İnovasyon alanında yetkinliği arttıracak çalışmalar yapılabilmesi için, Çankırı Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ni geçen sene kurduk. Yakınkent OSB’de 125 dönümlük alanda yapılaşma süreci devam ediyor. Teknopark’ta; savunma, biyoteknoloji, elektronik, haberleşme, yazılım, nanoteknoloji ve ileri malzemeler alanlarında kümelenmeler olmasını planlıyoruz.”

Çerkeş’ten sonra Şabanözü, Orta ve Eldivan ilçelerini de gezen Bakan Varank Çankırı Makina – Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Silah Fabrikası’nda da bir dizi incelemelerde bulundu. Ardından da Ankara yolu üzerindeki Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Lastik ve Akü Fabrikaları’nı ziyaret ederek ilimizden ayrıldı.

Bakan Varank’a bu ziyaretlerinde Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey temsilcileri eşlik etti.

Çankırı - 17:03 A A
BENZER HABERLER