13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ŞAKİR KAYMAK: ÇAVUNDUR TERMAL TESİSLERİ YENİDEN TURİZME KAZANDIRILIYOR

Kurşunlu Belediye Başkanı Dt. Şakir Kaymak düzenlediği basın toplantısındaki konuşmasında Kurşunlu’ya Gençlik, Spor, Eğitim ve Turizm alanlarında kazandırdıkları yeni yatırımlar hakkında şu açıklamaları yaptı: “Belediye Başkanlığımın birinci döneminde Kurşunlu Devlet Hastanesi yeni binasını hizmete açmıştık, ikinci dönemimde ise Kurşunlu Toplum Sağlığı Merkezi, Kurşunlu Aile Sağlığı Merkezi ve 112 binasının yapımını sağladık. Sıradaki projemiz ise hastanemizin […]
Çankırı - 9 Şubat 2021 12:41 A A

Kurşunlu Belediye Başkanı Dt. Şakir Kaymak düzenlediği basın toplantısındaki konuşmasında Kurşunlu’ya Gençlik, Spor, Eğitim ve Turizm alanlarında kazandırdıkları yeni yatırımlar hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Belediye Başkanlığımın birinci döneminde Kurşunlu Devlet Hastanesi yeni binasını hizmete açmıştık, ikinci dönemimde ise Kurşunlu Toplum Sağlığı Merkezi, Kurşunlu Aile Sağlığı Merkezi ve 112 binasının yapımını sağladık. Sıradaki projemiz ise hastanemizin Termal Hastane’ye çevrilmesi projesidir ki bu projemizi de KUZKA, Belediye ve Kaymakamlığımızla ortak olarak hazırladık. Çavundur’dan gelen termal suyu 7 km.’lik boru hattıyla ilçemize getirerek hastanemizde oluşturacağımız termal havuzlarda fizik tedavisi yapılacağı bu projenin sonunda Devlet Hastanemiz Türkiye’de 4. Termal Hastane olacaktır.

Ankara – Zonguldak arası çalışması düşünülen Kültür Treni tanıtım turunda Kültür ve Turizm Bakanı’mızdan trenin Kurşunlu’da durmasını talep ettik, talebimiz kabul oldu ve seferler başladığı zaman tren Çankırı’dan sonra Kurşunlu’da da duracak. Çavundur’da eski belediyeden kalan binayı yeniden yapmak üzere biz teslim aldık, Özel İdare’den Anı Tur’a kalan binayı da yoğun çalışmalarımız sonunda yeni bir proje hazırlanarak ana binanın yenilenmesi, çevre düzenlemesi, yüzme havuzları, termal havuzları yapılması gibi yaklaşık 20 milyon liralık bir yatırım yaparak yeniden turizme kazandırması şartıyla yeni yatırımcı firmaya devrettik.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızla yaptığımız görüşmeler sonunda ilçemize 3 katlı ve içinde konferans salonları da bulunan 1.600 m2’lik yeni bir Gençlik Merkezi kazandırıyoruz. Hızlı yapılması açısından Gençlik Merkezi’mizi Belediye olarak biz yapacağız ve Bakanlığımıza tahsis edeceğiz.

İki ay önce Toplum Sağlığı Merkezi Ve Üniversitemizin açılışında sayın Valimizden ve sayın Vekillerimizden talep ettiğimiz yeni Hükümet Konağı ve yeni Adliye binası yapımı ile eski Hükümet Konağımızın da Belediyemize tahsisi konuları sayın Bakanımızın talimatları ile başlatılmış olup mevcut Jandarma, Emniyet ve Orman İlçe Müdürlüğümüzün olduğu toplam 5.000 m2 arsada Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü ve Adliye’nin olduğu 4 katlı kompleks binanın yapımına inşallah çok yakında başlayacağız. Jandarmamıza da yeni bir bina sözünü aldık inşallah çok yakında bu binanın da inşaatına başlayacağız.

Su kaynaklarımız yeni ve yeterli ama altyapımız maalesef kötü, bu konuda gerekli kararları aldık, İller Bankası’na başvurularımızı yaptık, ihale aşamasına getirdik, ilçemizin tamamında su ve kanalizasyon şebekelerini yenilemeye 2021 yılında başlayıp 2023 yılında da bitireceğiz inşallah. D 100 karayolu kenarında 14 dönüm alanda bir “Yöresel Ürünler Pazarı” kurmak için KUZKA ile birlikte “Kurşunlu Köy Park” adıyla bir proje hazırladık. Çankırı, Kurşunlu ve çevre ilçelerimizde üretilen mamulleri burada satacağız.”

Başkan Kaymak, “Tüm bu çalışmalarımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, sayın Bakanlarımıza, sayın Grup Başkanvekilimiz Emin Akbaşoğlu’na, sayın Milletvekilimiz Salim Çivitcioğlu’na, sayın İl Başkanımız Abdulkadir Çelik ve yönetimine, İl Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarımız ve yönetimlerine, İlçe Başkanımız Abdullah Karaşahin ve yönetimine, İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ile yönetimlerine, İl Genel Meclis üyelerimiz Erol Demiröz ve İsmail Çimen’e ve 6 tane Belediye Meclis üyelerimize, muhalefet partilerdeki Belediye Meclis üyelerimize, sayın Valimiz Abdullah Ayaz’a, Genel Sekreterimiz Hasan Yıldız’a ve halkımıza sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum, Allah hepsinden razı olsun.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Çankırı - 12:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.