reklam
reklam
DOLAR31,5602% 0.61
EURO34,3367% 0.83
STERLIN40,1322% 0.96
FRANG35,7018% 0.52
ALTIN2.150,84% 2,37
BITCOIN2.115.0006.592
reklam

SAĞLIK-SEN ÇANKIRI ŞUBESİ’NDE TUNA DİNÇ GÜVEN TAZELEDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
SAĞLIK-SEN ÇANKIRI ŞUBESİ’NDE TUNA DİNÇ GÜVEN TAZELEDİ
reklam

Sağlık-Sen Çankırı Şubesi 5. Olağan Kongresi 25.06.2022 Tarihinde (Bugün) Koç Otel’de gerçekleştirildi. Eski Başkan Tuna Dinç, tek aday olarak girdiği seçimde yeniden seçilerek güven tazeledi. Seçimler sonrasında yaptığı konuşmada, Sağlık-Sen Çankırı Şube Başkanlığındaki dördüncü dönemine başlamanın gururunu yaşadığını söyleyen Dinç, katılımcılara ve delegelerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Kongreye Çerkeş’li hemşerimiz Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Durali Baki, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Parti İl Başkanı Av.Abdulkadir Çelik, AK parti İl Başkan Yardımcısı İsmail Ergün, Ankara 2 No.lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı, Ankara Bakanlık Şube Başkanı Tahir Eren, Ankara 5 No.lu Şube Başkanı Ercan Öztürk, Ankara 6 No.lu Şube Başkanı Umut Gümüşay, Kastamonu Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Öz, Sinop Sağlık-Sen Şube Başkanı Ramazan Açıkgöz, Zonguldak Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Bartın Sağlık-Sen Şube Başkanı Naci Durmuş, Karabük Sağlık-Sen Şube Başkanı Sezgin Aydoğmuş, İstanbul Sağlık-Sen Şube Başkanı Murat Ergün, Memur-Sen Çankırı İl Başkanı Ahmet Dönmez, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Sendika Başkanları Toç Bir-Sen İl Başkanı Mustafa Nebioğlu, Büro Memur-Sen Başkanı Nihat Makas, Enerji Bir-Sen İl Başkanı Hüseyin Erdoğan, İl Sağlık Müdürü Hüseyin Sarıkaya, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Oğuz Kaan Ünal, STK Başkanları ve delegeler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede açılış konuşmasını Şube Başkanı Tuna Dinç yaptı. Konuşmasına, “Sendikal mücadele ve yapılanma açısından dolu dolu bir dönem yaşayan şubemizde, görevi devraldığımız 24 Mart 2012 tarihinden bugüne, sizlerle defalarca bir araya geldik.” diyerek başlayan Dinç şöyle devam etti:

“Kendimizi tazelemek, yenilemek ve sizlerle birlikte yolumuza daha güçlü bir şekilde devam etmek için bugün de 5. Olağan Genel Kurulumuz vesilesiyle toplanmış bulunuyoruz. Yol ve dava arkadaşlığı yapmaya çalıştığım gönül dostlarımı, yani sizleri her toplantımızda capcanlı, dipdiri, güzel işler başarmak için birbirine kenetlenmiş halde görmek beni ziyadesiyle heyecanlandırmaktadır. Allah’a  şükürler olsun ki  kısa sürede çok büyük işler başarmış, daha büyük işler başarmaya da azmetmiş, her davranışı ve vakur duruşuyla, her daim göğsümüzü kabartan teşkilatımız yine bir, yine iri ve yine diri olarak bu salonda hazır ve nazırdır…

Hep birlikte yola çıktığımız ilk günün heyecanıyla her zamanki gibi tek yürek yine bir aradayız. Bu birlikteliğimizi, kardeşliğimizi ve samimiyetimizi Rabbim bozmasın diye dua ediyor, 5. Olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum…

Değerli dostlar, kıymetli misafirler…

Malumunuz olduğu üzere son 2 yılda ülke ve millet olarak başımıza gelmeyen kalmadı. Doğal afetler, seller, yangınlar ve son olarak pandemi afeti. Özellikle Batı Karadeniz illerimizi vuran sel felaketinden burada bulunan birçok arkadaşımız etkilenmiştir. Birçok arkadaşımız yarı beline kadar sel suyunun içinde can kurtarmak için ölümüne mücadele ettiler. Herkes unutsa da tarih unutmayacaktır sağlık çalışanlarımızın bu fedakarlıklarını…

Pandemi Şehitlerini Unutmadı

Küresel Covit19 pandemi afetini ise tüm dünyayla birlikte yaşadık ve etkisi azalmış olsa da hala yaşamaya devam ediyoruz. Tüm bu afetler ve gelmiş geçmiş tüm elem verici hadiselerde hayatını kaybeden sağlık şehitlerimiz Kahraman Pehlivan, Kerim Koca, Melek Erciyez, Hasan Aslan ve Abdulkadir Sucu başta olmak üzere, ülkemiz ve milletimiz için canını veren tüm şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara baş sağlığı diliyorum. Mekanları Cennet olsun. Rabbim böyle ağır afetlerle imtihan olmaktan ve bu imtihanlarda başarısız olmaktan bizleri muhafaza eylesin…

Bu acı olaylardan bize kalan teselli ise Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın devletimizin tüm imkânlarıyla vatandaşlarının yanında olmasıdır. Özellikle pandemi sürecinde dünyanın en büyük ekonomilerine sahip devletleri bile vatandaşlarını kaderine terk etmişken, ülkemiz imkanlarını zorlayarak hem vatandaşlarına hem de ihtiyaç duyan tüm ülkelere merhamet elini uzatmıştır. Başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanı meslektaşlarım olmak üzere, devletimizin tüm kurumlarından, sivil toplum kuruluşlarından ve vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Rabbim birlik ve beraberliğimizi her daim muhafaza eylesin…

Değerli Dava Arkadaşlarım;

Bugün bu davanın çileli yolcuları olarak, davamızı Çankırı’da bayraklaştırmak için buradayız. Hangi kurumda, nerede bir sağlık çalışanı varsa onun üzüntüsüne ortak olmak, sevincini paylaşmak, dertleriyle dertlenmek, sorunlarına çözüm, yaralarına merhem olmak için buradayız. Bildiğiniz gibi bu yıl Çankırı Sağlık-Sen olarak yaptığımız özverili çalışmalar neticesinde Hizmet Sendikacılığı mücadelemizi, 1300’ü aşkın üye sayısıyla taçlandırarak, Sağlık-Sen’imizin bayrağını Çankırı Kalesi’nin burçlarında dalgalandırdık.

Bu ailenin kurulması, büyümesi ve bugünlere gelmesinde emeği geçen Genel merkez yöneticilerimize, yönetim kurulumuza, kadın kollarımıza, temsilcilerimize, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza ve tüm üyelerimize gönülden şükranlarımı sunuyorum. Amacımız, bu karanlık çağda dünyamızı aydınlatacak güzel işler yaparak geleceğe emin adımlarla yürümektir. Bunu birlikte başaracağız. Hiçbir arkadaşımızı dışarıda bırakmadan, herkesin katkısını muteber sayacağımız, rahmetli genel başkanımız Mehmet Akif İnan’ın,  “Bütün giysileri yırtsak yeridir, Yeter bize vefa elbiseleri” dizelerini baş tacı ederek, emeklerine saygı duyduğumuz büyüklerimize, arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize değer vermede, vefa göstermede en üst seviyede olacağız..

Erdemliler Hareketi’nin neferleri olarak, geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mesleğinin onuruna yaraşır haklar ve çalışma koşullarına erişmesi için bütün benliğimizle mücadeleye devam edeceğiz.

Değerli dostlar, kıymetli hazirun;

Sözlerime son vermeden önce yakında temeli atılacak olan 400 yataklı hastanenin şehrimize kazandırılmasında, Hastanemize 25 milyonluk yatırımların gelmesinde, içinde Anjiyo ünitesinin hizmete girmesinde ve tıbbi teknolojik ihtiyaçlarımızın giderilerek Çankırı’mızın gelişmesinde büyük pay ve emek sahibi olan;

Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın M.Emin Akbaşoğlu’na, Milletvekilimiz Sayın Salim Çivitcioğlu’na, AK Parti İl Başkanımız Sayın Abdulkadir Çelik’e ve emeği geçen tüm sağlık yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Sağlık sen Çankırı şubesinden desteklerini esirgemeyen Sağlık sen Genel Başkanımız Sayın Semih Durmuş’a, Sağlık-Sen Genel Başkanvekilimiz, hemşehrimiz Sayın Durali Baki’ye ve Genel Başkan Yardımcılarımıza  teşekkür ediyorum.” dedi.

Baki: Memur-Sen ilklerin ve ilkelerin sendikasıdır

Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Durali Baki ise memleketi olan Çankırı teşkilatına teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Memur-Sen ilklerin ve ilkelerin sendikasıdır. Her zaman doğruyu anlatan ve doğrunun yanında duran bir erdemliler hareketidir. 28 Şubat’tan başlayıp 15 Temmuz’a kadar bütün antidemokratik süreçlerde milletten yana durmuştur. Memur-Sen, her insanın kuramadığı cümleleri en sert ve kararlı şekilde kuran teşkilattır. Kongremizde yeniden göreve seçilecek başkan ve yönetimine başarılar dilerim.” dedi.

Çivitcioğlu: Her zaman sağlık çalışanlarının yanındayız

Baki’nin ardından söz alan AK Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise, sağlık alanında yapılan hizmetlerden bahsederek tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür etti.  Çivitcioğlu, “Anjiyo Ünitemiz halkımıza şifa olmaya devam ediyor. Anjiyo Ünitemiz Bugüne kadar 299 Hastamıza şifa oldu. 299 hastamızın tedavisini ilimizde gerçekleştirerek yol ve konaklama derdinden kurtarmanın gururunu yaşıyoruz. En kısa sürede 400 yataklı Yeni hastanenin temelini Jandarma’nın olduğu yere atıyoruz. 105.DHY atamalarında en başta kardiyoloji uzmanı olmak üzere diğer eksik uzman doktor ve pratisyen hekim kadrosunu gerekli görüşmeleri yaparak tamamladık. Bu atamada Çankırı’mıza yeniden açılan Göğüs Cerrahisi Uzmanlığı hayırlı olsun dedi. Yeniden seçilen Başkan ve yönetimine başarılar dilerim.” diyerek sözlerini tamamladı.

reklam

YORUM YAP