Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SAĞLIK ORDUSUNUN VAZGEÇİLMEZLERİ
GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN…

Hemşirelik, birey, aile ve toplumun sağlığını koruma ve geliştirmeye odaklanan, ideal sağlık düzeyine ve yaşam kalitesine ulaştırmayı hedefleyen bir meslektir. Hemşirelik mesleği; toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan sevgisiyle, özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran çok yönlü bir meslektir. Asıl anlamı kız kardeş olan hemşire sözcüğü Türkçe’ye Farsça’dan geçmiştir ve sözlükte “diplomalı hastabakıcı genç kız veya kadın” […]
Genel - 12 Mayıs 2021 11:27 A A

Hemşirelik, birey, aile ve toplumun sağlığını koruma ve geliştirmeye odaklanan, ideal sağlık düzeyine ve yaşam kalitesine ulaştırmayı hedefleyen bir meslektir. Hemşirelik mesleği; toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan sevgisiyle, özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran çok yönlü bir meslektir. Asıl anlamı kız kardeş olan hemşire sözcüğü Türkçe’ye Farsça’dan geçmiştir ve sözlükte “diplomalı hastabakıcı genç kız veya kadın” şeklinde tanımlanmaktadır.

Dünyada 1954, ülkemizde de 1964 yılından bu yana Florence Nightingale’ in doğum günü olan 12 Mayıs Hemşireler Günü olarak kutlanmaktadır.

Olay 18 ailesi olarak ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, sağlık ordusunun vazgeçilmezleri değerli Hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.

Genel - 11:27 A A
BENZER HABERLER