17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SİPER MASKELERİ AHMET MECBUR EFENDİ BİLİM VE SANAT MERKEZİ’NDEN

Koronavirüs salgını dolayısıyla görevi başındaki sağlıkçıların kullanacakları siper maskeler Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından üretilmeye başlandı. Rehberliğini Bilişim Öğretmeni Emine IRMAK ERSİN’in yaptığı siper maskelerin farklı prototipleri Çankırı İl Sağlık Müdürlüğüne sunuldu. Seri üretimine başlanan maskelerden aylık yaklaşık 150 adet üretilecek. Kurum Müdürü İbrahim GÖKMEN, “Ülkemizin bu zor günlerinde gece gündüz demeden […]
Çankırı - 30 Mart 2020 23:44 A A

Koronavirüs salgını dolayısıyla görevi başındaki sağlıkçıların kullanacakları siper maskeler Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından üretilmeye başlandı.

Rehberliğini Bilişim Öğretmeni Emine IRMAK ERSİN’in yaptığı siper maskelerin farklı prototipleri Çankırı İl Sağlık Müdürlüğüne sunuldu. Seri üretimine başlanan maskelerden aylık yaklaşık 150 adet üretilecek. Kurum Müdürü İbrahim GÖKMEN, “Ülkemizin bu zor günlerinde gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarımıza destek olmak bizler için onur verici. Ürettiğimiz maskeler sayesinde pozitif vakalarda kullanılacak siper maskelerin tedarikinde sıkıntı yaşanmayacaktır. Ayrıca ülke genelinde tüm Bilim ve Sanat Merkezleri Sağlık Bakanlığımız için maske üretimine devam etmektedir. Bizler de günde 10 saatten fazla çalışarak daha fazla maske üretmeye gayret ediyoruz.” dedi.

Çankırı - 23:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.