13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAKLARINI ALABİLECEKLER Mİ

Türk Sağlık-Sen Çankırı İl Temsilcisi Serhat Gökçe ihaleye başka banka girmemesi nedeniyle Türkiye’nin en az promosyon ödemesine imza atan Çankırı Sağlık Çalışanları için yapılması gerekenler konusunda bir açıklama yaptı. Gökçe, açıklamasında şunları söyledi: ” Bildiğiniz gibi hemen hemen tüm illerimizde banka maaş anlaşmaları yenilenmekte ve bu kapsamda da bankalar ile promosyon ihaleleri yapılmaktadır. İlimizdeki ihale […]
Çankırı - 19 Aralık 2019 19:32 A A

Türk Sağlık-Sen Çankırı İl Temsilcisi Serhat Gökçe ihaleye başka banka girmemesi nedeniyle Türkiye’nin en az promosyon ödemesine imza atan Çankırı Sağlık Çalışanları için yapılması gerekenler konusunda bir açıklama yaptı. Gökçe, açıklamasında şunları söyledi:

” Bildiğiniz gibi hemen hemen tüm illerimizde banka maaş anlaşmaları yenilenmekte ve bu kapsamda da bankalar ile promosyon ihaleleri yapılmaktadır. İlimizdeki ihale de Temmuz ayında yani bundan 5 ay önce yapılmıştır ve bugün gelinen noktada anlaşılan promosyon tutarının aylık olarak hesaplandığında Türkiye ortalamasının çok altında kaldığı açık bir şekilde görülmektedir.

Bizler de durum böyleyken henüz promosyonlarını almamış olan Çankırı, Çerkeş, Ilgaz ve Kurşunlu Devlet Hastanesi çalışanlarımızın yaşayacakları mağduriyeti giderebilir miyiz düşüncesi ile çalışanlarımıza öncü olabilmek için bireysel dilekçe kampanyası başlattık.

Tamamen iyi niyetli ve çalışanlarımızın menfaatine olan bu girişimimiz, kesinlikle birilerini töhmet altında bırakmak, kurumumuzu rencide etmek veyahut ihaleye giren yetkili sendika ve kurum yetkililerini suçlama amaçlı değildir. Biliyoruz ki ilimizde ihale yapıldığında örnek olacak ve emsal teşkil edecek bir ihale yoktu. Ancak yapılmış olan ihale de düzeltilmesi mümkün olmayan bir ihale, bir anayasa maddesi, bir Kur’an-ı Kerim ayeti değildir. İki kurum arasında konuşulup görüşülebilecek bir mevzudur.

Durum böyle iken promosyon ödemelerini alan İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza da ek promosyon ödemesi imkanı oluşabilir düşüncesi ile Müdürlüğümüz’de de aynı bireysel dilekçe kampanyasını başlattık.

Şunu belirteyim:

Ziraat Bankası ile 4.900 TL’ye anlaşma sağlayan Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, sendikaların ve çalışanların itirazları neticesinde 600 TL daha anlaşmaya ilave ettirmiş ve toplam promosyonu 5.500 TL’ye çıkarmıştır.

Benzer şekilde Adana ilimizde de çalışanlar yapılan anlaşmaya razı olmamış ve bireysel dilekçeleri ile kuruma taleplerini iletmişler, İl Sağlık Müdürü de çalışanlarının sesine kulak vererek banka ile promosyon miktarının artırılması yönünde görüşme yapmış ve artış yapılacağı şeklinde mutabık kalınmıştır.

Adana ve Mersin örnekleri Çankırı’da neden olmasın diyorum ve yetkili sendika başta olmak üzere tüm kurum çalışanlarımızı çabamıza destek vermeye; İl Sağlık Müdürü’müzü de çalışanlarının bu sesine kayıtsız kalmamaya davet ediyorum.

Serhat GÖKÇE
Türk Sağlık-Sen Çankırı İl Temsilcisi"
Çankırı - 19:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.