Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan COVİD19 pandemisi nedeniyle son iki yıldır mezuniyet coşkusu yaşayamayan üniversite öğrencileri bu yıl alınan tedbirler ile birlikte kısıtlı katılımla da olsa bu mutluluğu yaşadılar. Mezun durumunda olan öğrencilerinden gelen yoğun talepler doğrultusunda  Çankırı Karatekin Üniversitesi yönetimi tarafından yapılması kararlaştırılan törenlerden ilki, sağlık ordusunun yeni neferleri  olan […]
Eğitim - 2 Temmuz 2021 00:45 A A

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan COVİD19 pandemisi nedeniyle son iki yıldır mezuniyet coşkusu yaşayamayan üniversite öğrencileri bu yıl alınan tedbirler ile birlikte kısıtlı katılımla da olsa bu mutluluğu yaşadılar.

Mezun durumunda olan öğrencilerinden gelen yoğun talepler doğrultusunda  Çankırı Karatekin Üniversitesi yönetimi tarafından yapılması kararlaştırılan törenlerden ilki, sağlık ordusunun yeni neferleri  olan Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri için düzenledi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin spor salonunda gerçekleştirilen törene Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan, ÇAKÜ Genel Sekreter Vekili Sadık Yılmaz, İl Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi yetkilileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencilere seslenen Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Covid 19 nedeni ile deneyimlemekte olduğumuz sürecin eğitimcilere yüz yüze eğitimin ve   öğrenciler ile iletişim kurabilmenin ne kadar değerli olduğunu öğrettiğini ifade etti. Buna ek olarak en zor durumlarda bile sürdürülmesi elzem olan eğitimin devamlılığı konusunda Hükümetin, Sağlık Bakanlığı’nın, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Yüksek Öğretim Kurulu’nun gerekli tedbirleri aldığını dile getiren Çiftçi, bu konuda tüm paydaşlara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Hemşirelik Bölümü öğrencilerine hitaben düşüncelerini de paylaşarak konuşmasına devam eden Rektör Çiftçi, mezunlarımızın bundan sonraki süreçte sürekli insanlarla iç içe olacaklarını ve gönüllere dokunacaklarını belirtti. Sağlık çalışanlarını, “yaşama hazzını bırakıp, yaşatma aşkını isteyen fedakar insanlar” olarak gördüğünü ifade ettikten sonra Rektör Çiftçi, bu süreçte öğrencilerimize destek olan ebeveynlere ve akademisyenlere katkılarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Törende, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan’ın konuşmasının ardından mezun öğrenciler adına kürsüye çıkan Şefika Tosun,  eğitim hayatları boyunca hem güzel anı ve dostluklar edindiklerini hem de deneyimler kazanarak hayata hazırlandıklarını ifade etti.  Üniversite hayatları boyunca almış oldukları nitelikli mesleki eğitim ile hem kendilerine güvenen hem de mesleki sorumluluklarının farkında olan sağlık çalışanları haline geldiklerini belirten Tosun,   kendilerine emanet edilen canlara kıymet vereceklerini dile getirerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından Hemşirelik Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Satı Dil mezun öğrencilere “Hemşirelik Yemini” ettirdi. Tören, mezun öğrencilerin diplomalarının Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi ve protokol üyeleri tarafından verilmesi ve geleneksel kep atma etkinliği ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Eğitim - 00:45 A A
BENZER HABERLER