13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

SAĞANAK YAĞIŞLAR ALTYAPI YETERSİZLİĞİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Çankırı’da dün yağan yağmurlar, altyapının yetersizliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Yaklaşık 1 saat süren sağanak yağışlar, şehir merkezindeki birçok ev ve işyerinin sular altında kalmasına neden olurken Yapraklı yolu, TOKİ ve MKE civarında yollar kapandı, trafikteki sürücüler zor anlar yaşadı. Sağanak yağışlar, şehir merkezinde birçok ana ve ara yolun kapanmasına neden oldu. Birçok […]
Çankırı - 2 Eylül 2021 19:37 A A

Çankırı’da dün yağan yağmurlar, altyapının yetersizliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Yaklaşık 1 saat süren sağanak yağışlar, şehir merkezindeki birçok ev ve işyerinin sular altında kalmasına neden olurken Yapraklı yolu, TOKİ ve MKE civarında yollar kapandı, trafikteki sürücüler zor anlar yaşadı.

Sağanak yağışlar, şehir merkezinde birçok ana ve ara yolun kapanmasına neden oldu. Birçok ev ve işyeri de hem yağmur sularının hem de taşan kanalizasyon sularının altında kaldı. Belediye ve İtfaiye ekiplerinin yoğun mesaisi sonunda hem yollar hem de su basan evler ve işyerleri temizlendi. Ancak trafiğe kapanan Yapraklı yolunun açılması pek o kadar kolay olmadı. Karayolları ekiplerinin hummalı çalışması sonunda kapanan yol trafiğe açıldı.

Meteorolojinin daha önceden duyurduğu sağanak yağışlar, Çankırı’da doğalgazın da bir süre kesilmesine neden oldu. Kargaz tarafından tedbir amaçlı kesilen doğalgaz bir süre sonra yeniden açıldı. 30 Ağustos akşamı Zafer Konseri’nin düzenlendiği Fuar Yolu da yağışlardan nasibini aldı. Cadde sular altında kalırken bazı ev ve işyerlerinde de su baskınları oldu.

Dün öğleden sonra başlayan ve yaklaşık 1 saat süren sağanak yağışlar, Çankırı’da yıllardır yatırım yapılmayan altyapının son durumunu daha yakından görmemizi sağladı. Öyle sanıyorum ki dün duyduklarımız her seçim öncesi dile getirilen ancak yıllardır yatırım yapılmayan Çankırı altyapısının imdat çığlıkları. Sayın Vekillerimiz ve Belediyemiz elele vererek bir an önce bu sorunu çözmezlerse dün yaşadığımız manzarayı daha çook yaşarız diye düşünüyorum. Ne dersiniz? Haksız mıyım?

 

Çankırı - 19:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.