reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

ŞABANÖZÜ MUHTARLAR TOPLANTISI VALİ AYAZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ŞABANÖZÜ MUHTARLAR TOPLANTISI VALİ AYAZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
reklam
Şabanözü muhtarlar toplantısı, Vali Abdullah Ayaz başkanlığında 29 Mayıs 2023 Pazartesi günü Şabanözü ilçemizde gerçekleştirildi.
Her ay bir ilçemizde muhtarlarımızla bir araya gelen Vali Ayaz, çeşitli konularda açıklamalarda bulunarak muhtarların sorularını cevaplandırdı.
Muhtarlar toplantısına Vali Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Serdar Soydaş, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Halil Tekin, İl Genel Meclisi Üyeleri ile Şabanözü ilçemize bağlı mahalle ve köy muhtarları katıldı.
İlimizde Güzel Bir Seçim Süreci Geçirdik
Toplantıda katılımcılara hitabeden Vali Abdullah Ayaz, “Ülke genelinde ve ilimizde hem birinci turda hem de ikinci turda güzel bir seçim süreci geçirdik. Seçim sonuçları milletimize hayırlı olsun. Katkılarınız ve işbirliğiniz için tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.
Vatandaşımız En İyisine Layık
“Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kaymakamlarımızla, il genel meclisi üyelerimizle ve muhtarlarımızla işbirliği içerisinde elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerine devam eden Vali Ayaz, “Bugüne kadar yaptıklarımız var, bu yıl ilave edeceklerimiz var, daha da iyileştireceklerimiz var. Her zaman söylüyoruz, vatandaşımız en iyisine layık. Yaptığımız hizmetleri daha da iyileştirmek, geliştirmek, standartlarını yükseltmek en büyük hedefimiz. İhtiyaçlar sınırsız, kaynaklar sınırlı. Onun için elimizdeki sınırlı kaynağı en etkin, en verimli, en iyi şekilde kullanmak da en büyük hedefimiz.” diye konuştu.
Kene Vakalarına Dikkat Edilmeli
Havaların ısınmasıyla oluşabilecek kene vakalarına dikkat çeken Vali Abdullah Ayaz konuşmasının devamında; “Geçen sene il genelinde keneye iki tane kurban verdik. Allah rahmet eylesin. İki vatandaşımız geçen yıl Kırım Kongo Kanamalı Ateşi sebebiyle hayatını kaybetti. Hem sağlık müdürlüğündeki arkadaşlarımız hem de tarım ve orman müdürlüğündeki arkadaşlarımız konuyla ilgili olarak çalışmalar yapacaklar ve yapıyorlar. Ama sizlerden de isteğimiz vatandaşlarımızı bu konuda tekrar ikaz etmeniz.  Bizim isteğimiz herhangi bir kene ısırığı vakası olduğunda vatandaşımızın kendisinin keneyi çıkartmaması ve arkadaşlarımızı bilgilendirmesi. Bunun bir ilacı var artık ve zamanında verilmesi gerekiyor. Eğer arkadaşlarımızın vatandaşlarımızdan zamanında haberi olur ve zamanında müdahaleyi yaparlarsa tedavisi mümkün. Geçen yıl hastaneden yatarak çok sayıda tedavi olan, şifa bulan hastamız oldu. Ama iki tane de can kaybı oldu. Birisi Şabanözü’ndeydi birisi de Ilgaz’daydı. Bu konuda da sizleri bir kez daha uyarmak istiyoruz.” dedi.
reklam

YORUM YAP