reklam
reklam
DOLAR32,1920% 0.01
EURO34,9349% 0.12
STERLIN41,0825% 0.09
FRANG35,1997% 0.16
ALTIN2.411,49% -2,04
BITCOIN67.408,22-3.647
reklam

REKTÖR ÇİFTÇİNİN İKİNCİ DURAĞI SANAT, TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ OLDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
REKTÖR ÇİFTÇİNİN İKİNCİ DURAĞI SANAT, TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ OLDU
reklam

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, akademik birim ziyaretlerinden ikincisini Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile devam ettirdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem ile birlikte fakülteye gelen Rektör Çiftçi, ilk olarak Dekan Prof. Dr. Seçil Akıllı Şimşek’ten kapsamlı bilgi aldı. Daha sonra akademisyenlerle bir toplantı gerçekleştiren Prof. Dr. Harun Çiftçi şunları söyledi:

“Bugün burayı gezdiğimde binamızın her bir katı her bir koridoru bizim ufkumuzda, gönül dünyamızda ayrı bir iz bıraktı. Hem şehrin dinamiklerini hem üniversitemizin özellikle odaklandığı alanları gördükçe, akademik kadromuzun heyecanını gördükçe bizim de heyecanımız ve motivasyonumuz artıyor. Dolayısıyla bugün burada bulunmaktan dolayı mutlu ve heyecanlı olduğumu öncelikle belirtmek isterim.

Sizleri temin ederim ki, görev süremiz boyunca odağımızda, merkezimizde insan olacak. ‘Bir insanı en iyi şekilde nasıl yetiştireceğiz?’, ‘En iyi şekilde hayata nasıl hazırlayacağız?’ bunun mücadelesini vereceğiz. Tarihe baktığımızda görüyoruz ki, merkezine insanı koyan her oluşum, her hareket, her teşkilat başarılı olmuştur. O yüzden ben Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültemizi de bu noktada çok ayrı bir yerde değerlendiriyorum. Sizler ve emekleriniz bizim için, İlimizin kültürünün ve duygu dünyasının yansıtılması için, Ülkemiz için ayrıca çok önemlisiniz. Neticede bizim medeniyetimizin temel unsurları var. Bu unsurlardan biri de sanattır. Özellikle Anadolu’da, çok yoğun medeniyetlerin buluştuğu bir ortamda sanat eserlerinin ortaya koyulması, geleceğe hatıra ve iz bırakılması bu noktada da dikkat cezbediyor. Ama her şeyden önemlisi ortada gönlünüzü koyduğunuz bir hususiyet var.

Biliyorsunuz, Üniversitemizin gelişmekte olan yanları ve odaklanacağımız bazı noktalar var. Dün de Sayın Milletvekilimiz ve İlçe Belediye Başkanları ile “Eğitim Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirdik. Oradaki görüşmelerimizde de gördük ki, tek bir alana yönelmemiz mümkün değil. Sayısal ve sözel alanlarda olduğu kadar sanatta da oldukça büyük bir potansiyel var. Bunu hep birlikte daha da ileriye götürmemiz gerek. Ben inanıyorum ki, bu doğrultuda bize güç verecek, emek sarf ettirecek, yönlendirecek önerileriniz vardır. Hepinize şimdiden teşekkür ediyor, saygı ve muhabbetle tekrar selamlıyorum.”

Rektör Çiftçi, toplantının ardından, akademisyen ve yöneticilerle ayrı ayrı görüşerek talep, öneri ve şikayetlerini dinledi ve çözüm önerilerini sundu.

reklam

YORUM YAP