Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

REKTÖR ÇİFTÇİ VE İL YÖNETİCİLERİ ÜNİVERSİTE TOPLULUK BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Çankırı Valisi Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç üniversite öğrencileri ile yaptıkları iftar sonrası Öğrenci Toplulukları Başkanları ile bir araya gelerek “Değerlendirme Toplantısı“ gerçekleştirdiler. 5 Nisan […]
Eğitim - 6 Nisan 2022 23:09 A A

Çankırı Valisi Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç üniversite öğrencileri ile yaptıkları iftar sonrası Öğrenci Toplulukları Başkanları ile bir araya gelerek “Değerlendirme Toplantısı“ gerçekleştirdiler.

5 Nisan 2022 Salı günü Uluyazı kampüsü yemekhanesinde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Öğrenci odaklı ve ortak akıl çerçevesinde bir yönetim anlayışı içerisinde olan Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin bu kapsamda hem şehrin yöneticilerini öğrencilerle buluşturmak hem de odak noktasında bulunan öğrencilerin yöneticilere birinci elden ulaşmak için böyle bir toplantı düzenlediklerini söyledi.

Rektör Çiftçi, “Bu toplantıda öğrencilerimizin temsilcileri konumunda olan Topluluk Başkanlarımız ile bir araya gelerek öğrencilerimizin bizlerden beklenti, talep ve yaşadıkları sıkıntıları birinci elden öğrenip yine birinci elden çözüm önerilerimizi sunmak için bir araya geldik. Ayrıca hem bu yılın kalan bölümünde hem önümüzdeki yıl içerisinde yapılacak sosyal çalışmalar için fikir alışverişinde bulunup bir yol haritası çıkarmak için bu toplantı önem arz ediyor. Biz bugün 19.000 öğrencisi ile şehrimizin taşıyıcı lokomotifi olan üniversitemizin gelişimi için yöneticiler ve öğrenci temsilcileri olarak bir masanın etrafında toplanıp bir sinerji oluşturduk. Bu aile bütünlüğünden hepimiz için güzel çıktılar çıkacağına inanıyorum. Bu anlamda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve her yaptığımız çalışmaya destek olan başta Sayın Valimiz olmak üzere Belediye Başkanımıza, diğer yöneticilerimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Abdullah Ayaz’da Çankırı ilinin yöneticileri olarak kendilerine emanet olarak gördükleri üniversite öğrencilerini çok önemsediklerini ve onları eğitim süreleri boyunca güvenli, sosyo-kültürel faaliyetler açısından verimli ve mutlu bir ortamda ağırlamak için çok çalıştıklarını söyledi.

Vali Ayaz “ Çankırı olarak imkanlarımız ölçüsünde sizleri burada rahat ettirmek için çok çalışıyoruz. Dezavantajlarımızı avantajlarımızla kapatarak sizler için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Yeter ki siz kafanız rahat bir şekilde eğitime odaklanın ve güvenli bir şekilde hayatınıza devam edin.” şeklinde konuştu.

Topluluk Başkanı öğrencilerde böylesine samimi bir ortamda tüm sorularına cevap verecek yetkililerle bir arada olmaktan çok mutlu olduklarını ve kendilerini değerli hissettiklerini ifade ettiler.

Daha sonra gerçekleşen toplantıda yıl içerisinde yapılacak sosyal etkinlikler, öğrencilerin barınma, ulaşım, sosyal donatılar, derslerle ilgili durumları üzerine fikir alışverişleri ve karşılıklı talepleri ile çözüm önerileri değerlendirildi.

Eğitim - 23:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.