Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

REKTÖR ÇİFTÇİ: “ÜNİVERSİTEMİZ BÜYÜK BİR AİLE OLDU”

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, üniversitede görev yapan güvenlik personeli ile iftar programında bir araya geldi. Uluyazı Kampüsü’nde düzenlenen iftar programına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ile ÇAKÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Murat Yıldırım da katıldı. Milletvekili Çivitçioğlu, Rektör Çiftçi’nin üniversiteyi büyük bir aile […]
Eğitim - 12 Nisan 2023 15:36 A A

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, üniversitede görev yapan güvenlik personeli ile iftar programında bir araya geldi. Uluyazı Kampüsü’nde düzenlenen iftar programına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ile ÇAKÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Murat Yıldırım da katıldı.

Milletvekili Çivitçioğlu, Rektör Çiftçi’nin üniversiteyi büyük bir aile haline getirdiğini vurguladı. Çivitçioğlu, “Biz bir üniversitemiz olduğunu biliyorduk ama üniversitemizin böylesine kocaman bir aile olduğunu bilmiyorduk. Bunu değerli Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi hocamızla öğrenmiş olduk” diye konuştu.

“TEKNOKENT SON AŞAMAYA GELDİ”

2007 yılında kuruluşundan bu yana üniversitenin gelişimini her aşamada gözlemlediğini ifade eden milletvekili Çivitçioğlu, “Hocam geldiği günden itibaren yoğun bir çalışma temposunun içerisine girdi. Bu çalışmalarla ilgili biz de ilin milletvekilleri olarak Ankara’da ne yapılması gerekiyorsa yaptık. İşlerimizin takipçisi olduk. Hocamızın yanında olduk. İşte son olarak üniversitemiz bünyesinde kurulan Teknokent için son aşamaya geldik. Açıldığında orayı da sanayicilerimizle öğrencilerimizle buluşturup güzel bir merkez haline getireceğiz. Her kesim için bir cazibe merkezi olacak. Çankırı’da değişik sektörlerin oluşmasına da katkı sunacaktır” şeklinde konuştu.

“PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR ÜNİVERSİTE”

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Çiftçi de, üniversiteye ve şehre yaptığı katkılar nedeniyle Çivitcioğlu’na teşekkür etti.

“Durmak yok yola devam diyoruz” diyen Rektör Çiftçi, “Önümüzdeki süreçte de biz Çankırı Karatekin Üniversitesi’ni İç Anadolu’da parmakla gösterilen bir üniversite yapmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bunun için hem uluslararası etkinliğimizi kullanıyoruz hem akademik personelimizin niteliğini, hem de sizin gibi değerli çalışma arkadaşlarımızın gayreti ve fedakârlığından istifade ediyoruz. Yani biz bu gücü arkamıza aldıktan sonra önümüz açıktır. İlerleyen dönemlerde hep birlikte çok büyük işler yapacağız. Bu anlamda bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“HERKESİN SÖZ HAKKI VE ÖNERİSİ OLACAK”

Ramazanın manevî ikliminde bir arada olmaktan dolayı memnun olduğunu söyleyen Rektör Çiftçi sözlerini şöyle sürdürdü: “Ramazan boyunca üniversitemizin değişik birimlerinde görev yapan çalışma arkadaşlarımızla bir araya gelmeyi planladık. Geçtiğimiz hafta iftar programlarımız oldu. Bugün sizlerleyiz. Önümüzdeki süreçte de bu programlarımız devam edecek. Biz bu birliktelikleri çok önemsiyoruz. Hep söylediğimiz bir şey var. Bizim yönetim anlayışımızda çalışan her personelimiz bizim bir parçamız ve bizim yönetim anlayışımızda her parçamızın bir söz hakkı, bir önerisi olacak. İşte bu ortamlar birlikteliğimiz ve iletişim kanallarımızın sağlıklı çalışabilmesi açısından çok önemli. Bazen sizlerle farklı ortamlarda bir araya gelip öneri ve fikirlerinizi alıyoruz. Bu bazen bir toplantıda bazen gecenin on iki, birinde bir nöbet noktasında bir bardak sıcak çay eşliğinde oluyor. Yani biz yönetim anlayışımızı tabandan tavana olacak şekilde sürdürüyoruz.”

“ÖNERİ VE TALEPLERİ ADALETLİ ŞEKİLDE ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Mevzuat ve imkânlar çerçevesinde kendisine iletilen öneri ve talepleri adaletli bir şekilde çözmeye gayret edeceklerinin sözünü veren Rektör Çiftçi şöyle devam etti: “Üniversitemizin her geçen gün büyüyüp gelişiyor. Bu büyüme değişik birimlerin açılması, akademik birimlerin kurulması, yeni araştırma merkezlerinin oluşturulması ile de devam ediyor. Bu büyümenin sağlıklı ilerleyebilmesi için güzel bir sinerji oluşturmak lazım. İşte bu sinerjiyi oluştururken bizim motivasyon kaynağımız olan her destek istediğimizde yanımızda olan, derdimizle dertlenen, sürekli bizimle koşturan bir milletvekilimiz var.”

Eğitim - 15:36 A A
BENZER HABERLER