14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

REKTÖR ÇİFTÇİ: “ULUYAZI KAMPÜSÜ BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi akademik birimlerin yanı sıra idari birimlerden de brifing almaya devam ediyor. Rektör Çiftçi, İdari birimlerden ilk olarak Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı ile toplantı yaptı ve Stratejik Plan kapsamında yapılacak yeni yatırımlar, sosyal tesisler ve yeşil alanlarla ilgili bilgi aldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem’inde […]
Eğitim - 13 Haziran 2021 20:01 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi akademik birimlerin yanı sıra idari birimlerden de brifing almaya devam ediyor. Rektör Çiftçi, İdari birimlerden ilk olarak Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı ile toplantı yaptı ve Stratejik Plan kapsamında yapılacak yeni yatırımlar, sosyal tesisler ve yeşil alanlarla ilgili bilgi aldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem’inde hazır bulunduğu toplantıda ilk olarak, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı İsmail Cenkmen Teber başkanlığın kurumsal yapısı, personel durumu, devam eden projeler, yeni yapılacak yatırımlar ile yapılması planlanan çalışmalar hakkında bir sunum yaptı.

Bilgilendirmenin ardından konuşan Çankırı Karatekin üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, üniversitenin temel görevinin geleceği inşa edecek nesilleri donanımlı bir şekilde eğitmek ve vatanına milletine bağlı iyi insanlar olarak yetiştirmek olduğunu söyledi.

Rektör Çiftçi, “ Bizim geleceğimizin umudu gençlerimizi iyi eğitim almış nitelikli ve iyi insan olarak yetiştirebilmemiz için onların yetiştiği ve eğitim gördüğü mekanlarında nezih, ferah, sosyal ve kültürel donatıları sağlanmış bunun yanında da iyi bir teknolojik alt yapıya sahip günün şartlarına uygun mekanlara da ihtiyacımız var. Çankırı Karatekin Üniversitesi hızla büyüyen ve gelişen bir üniversite. Bu anlamda doğal olarak yeni mekanlara ihtiyaç duyuyoruz. Göreve gelir gelmez Stratejik Planımız üzerinde uzunca bir çalışma yaptık. Kısa ve uzun vadede yapacağımız yatırımları ve projeleri belirledik.  Kısa vade de ilk olarak fiziki mekanlarında sıkıntı olan Sağlık Bilimleri Fakültemizi kampüsümüze taşıyarak yeni öğretim yılında burada eğitime devam etmelerini sağlayacağız. Öğrencilerimizin sosyal ve kültürel olarak kampüste daha çok vakit geçireceği sosyal alanlar ve yeşil alanlarımızı çoğaltıp daha işlevsel hale getireceğiz. Üniversitemizi şehire bağlayacak olan Alternatif yol çalışmamızı hızlandıracağız.  Bunların yanında Mühendislik Fakültesi için yeni bir fiziki mekan inşa edeceğiz bu bina tamamlandığında kampüs içeresinde fiziki mekan olarak bizi çok rahatlatacak.

Kendimize ihtisaslaşma ve uzmanlaşma alanı olarak hedef koyduğumuz Sağlık Bilimlerimiz için üniversitemize büyük ve modern bir sağlık yerleşkesi kazandırma hedefimiz var. Bu yerleşke için desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve şehrin diğer dinamikleri ile görüşmelerimiz devam ediyor. Destekleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Tüm bunları yaparken ve planlarken tabi ki en büyük sermayemiz olan yetişmiş insan gücümüze yani sizlere güveniyoruz. Bir ekip ruhu içerisinde akademik ve fiziksel olarak paralel bir şekilde gelişmeye devam edeceğiz.  Çankırı’ya değer katmaya ve ülkemiz için yetişmiş insan gücüne katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Eğitim - 20:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.