14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

REKTÖR ÇİFTÇİ İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİNİ ZİYARET ETTİ

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, fakülte ziyaretleri ve akademisyenlerle yaptığı toplantı turlarına İslami İlimler Fakültesi ile devam etti. Belirlenen program çerçevesinde ilk olarak İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Üzen’den genel bir bilgi alan Rektör Çiftçi, daha sonra akademisyenlere hitap etti. Gelinen noktada artık üniversiteyi daha iyi tanıdığını, geçmişte yapılanları, sorunları, […]
Eğitim - 20 Haziran 2021 19:41 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, fakülte ziyaretleri ve akademisyenlerle yaptığı toplantı turlarına İslami İlimler Fakültesi ile devam etti. Belirlenen program çerçevesinde ilk olarak İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Üzen’den genel bir bilgi alan Rektör Çiftçi, daha sonra akademisyenlere hitap etti.

Gelinen noktada artık üniversiteyi daha iyi tanıdığını, geçmişte yapılanları, sorunları, yapılması gerekenleri, akademik ve idari personel ve yerel dinamiklerle yapılan istişareler ve değerlendirmeler sonucu önlerindeki fotoğrafın artık daha net olduğunu belirten Rektör Çiftçi, ortaya çıkan fotoğraf çerçevesinde ve belirledikleri stratejik plan doğrultusunda hız kesmeden çalışmalara başladıklarını ve devam ettiklerini söyledi.

İslami İlimler Fakültesinin gelişime ve büyümeye açık en önemli akademik birimlerinden biri olduğunun altını çizen Rektör Çiftçi, “ Sizler bizim iyi eğitimin yanında bu ülkenin geleceği için olmazsa olmaz olan milli ve manevi değerlere sahip iyi yetişmesi gereken insan sermayemizin eğitmenlerisiniz. Müfredat eğitimi elbette önemli, alanlara ve bölümlere göre de değişkenlik gösteriyor. Ama iyi insan olmak ve iyi insan yetiştirmek en önemli şeydir ve olmazsa olmazdır.. O yüzden sizler çok önemli bir görev üstleniyorsunuz.

Gönüllere dokunan, dokunabilen, vicdanlı, adaletli, merhametli milli ve manevi değerlere sahip bir nesil yetiştirmemiz için sizlerin üstünde ki yük daha ağır. Bunların yanında sizlerin uluslararası alanda gönül coğrafyamızla ve uluslararası öğrencilerimizle manevi elçilik görevinizde var. Bu anlamda sizlerden uluslararası projeler ve organizasyonlarda bekliyoruz. İslami İlimler Fakültemiz genç bir fakülte ama oluşturulan kadro nitelikli ve iyi yetişmiş bir kadro. Bu genç kadroya bizlerde elimizden gelen desteği vereceğiz. Sürekli istişare ve iletişim halinde olacağız. Sizlerin daha iyi şartlarda öğrencilerimize hizmet edebilmesi için imkanlar ölçüsünde ne gerekiyorsa yapacağız. Birlikte büyümeye ve gelişmeye ekip ruhu içerisinde devam edeceğiz.” dedi.

Son bölümde İslami İlimler Fakültesi öğretim görevlileri ile bire bir görüşen Rektör Çiftçi, çalışmalarında başarılar diledi.

Eğitim - 19:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.