13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

REKTÖR ÇİFTÇİ: “GELECEĞİN İTFAİYECİLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ”

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Uysal ve beraberindeki itfaiyecileri kabul etti. Rektör Çiftçi görüşmede, itfaiye ve itfaiyeciliğin sadece yangın, sel ya da su baskınları gibi afetlere müdahale ve kurtarma faaliyetlerinden sorumlu olmadığını; aynı zamanda sosyal ve kültürel hayatın içerisinde de hayatımızı kolaylaştıran ve güzelleştiren birçok görevi yerine […]
Eğitim - 29 Haziran 2021 20:50 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Uysal ve beraberindeki itfaiyecileri kabul etti.

Rektör Çiftçi görüşmede, itfaiye ve itfaiyeciliğin sadece yangın, sel ya da su baskınları gibi afetlere müdahale ve kurtarma faaliyetlerinden sorumlu olmadığını; aynı zamanda sosyal ve kültürel hayatın içerisinde de hayatımızı kolaylaştıran ve güzelleştiren birçok görevi yerine getirdiklerini ifade ederek itfaiyenin çok önemli bir kurum olduğunu vurguladı.

Rektör Çiftçi, konuşmasının devamında Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak itfaiye kurumuna Yapraklı Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan “Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı” aracılığıyla, üretken, araştırmacı, özgüven sahibi, etik değerlere duyarlı, ilgili sektörlerin gelişimine, sosyal ve kültürel hayata katkı sağlayan, yeterli mesleki – teknik eğitim bilgi ve becerisine sahip, değişen koşullara uyum sağlayan, çağın teknolojik gereklerini yerine getirecek nitelikli ve çağdaş itfaiyeci ya da sivil savunma uzmanı yetiştirmek için çalıştıklarını belirtti.

Ülkemizin değişik bölgelerinde yaşanan deprem ve afet olaylarında mezunlarımızın yaptığı başarılı kurtarma çalışmalarını, bahsedilen çabaların boşa gitmediğinin bir göstergesi olarak değerlendiren Rektör Çiftçi Üniversite’nin “Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı’nın bugün alanında Türkiye’nin önde gelen ve nitelikli itfaiyeciler yetiştiren bir program olduğunu sözlerine ekledi.

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile ortak tatbikatlar yapmak; arama, kurtarma ve söndürme çalışmalarında ortak hareket etmek ve onlara destek olmak için işbirliği içerisinde olmaya Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak hazır olduklarını ifade eden Çiftçi, işbirliğin hem öğrencilere uygulama sahasında tecrübe hem İtfaiye Müdürlüğü’ne nitelikli personel katkısı sağlayacağına inandığını belirterek ve işbirlikçi yaklaşımları ve ziyaretleri için misafirlerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Uysal ise yaptığı değerlendirmede, “Çankırı İtfaiyesi olarak her zaman Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Yapraklı Meslek Yüksekokulu ile işbirliği içerinde olduklarını ve bu işbirliğini de yeni dönemde güçlendirerek devam ettireceklerini söyledi.

Eğitim - 20:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.