13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

REKTÖR ÇİFTÇİ ESNAF SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL MÜDÜRÜ NECMETTİN ERKAN’I ZİYARET ETTİ

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan’ı ziyaret etti. Ziyarette, bu yıl İlimizde 34’üncüsü kutlanacak olan Âhilik Haftası etkinliklerinde ÇAKÜ tarafından yapılacak faaliyetler, proje çalışmaları, ortak işbirliği ile Yâran Kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için devam eden çalışmaların Ticaret Bakanlığı nezdinde projelendirilmesi konu başlıkları ele […]
Çankırı - 31 Mayıs 2021 22:53 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan’ı ziyaret etti. Ziyarette, bu yıl İlimizde 34’üncüsü kutlanacak olan Âhilik Haftası etkinliklerinde ÇAKÜ tarafından yapılacak faaliyetler, proje çalışmaları, ortak işbirliği ile Yâran Kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için devam eden çalışmaların Ticaret Bakanlığı nezdinde projelendirilmesi konu başlıkları ele alındı.

Yapılan görüşmelerle ilgili bilgi veren Rektör Çiftçi, “Bilindiği üzere Âhilik ve Yâran Kültürümüzün temelinde samimiyet ve insan vardır. Âhilik ve Yâranlık bize aslında iyi insan, iyi tacir olmayı öğretir. Bizler eğitimciler olarak yetiştirdiğimiz gençlere teorik eğitimin yanında en başta güzel ahlâkın, helâl kazancın önemini anlatmak zorundayız. Ahlâklı bir toplum oluşturmak için gayret göstermek zorundayız. Bu anlayış içerisinde olan bir eğitim kurumu ve Âhilik, Yâranlık Kültürünün yaşatılması, tanıtılması adına Yâran Araştırma Merkezi bulunan bir üniversite olarak sorumluğumuzun bilincindeyiz. Sayın Genel Müdürümüze kutlamalar ve tanıtım için üniversite olarak hem bilimsel hem de proje bazlı ortak çalışmalarda yer almak istediğimizi beyan ettik.  Kendileriyle bazı ortak çalışmalar, tanıtım organizasyonları ve bilimsel projeler üzerinde mutabık kaldık. Şehrin bilimsel aklı olarak Şehrimizin gelişimi için her türlü sorumluluğu ve fedakârlığı yapmaya hazırız. Yeni dönemde Yâran Araştırma Merkezimizi daha işlevsel ve amacına uygun hâlde hizmet vermeye yönelik çalışmalarla aktif hâle getireceğiz.” dedi.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Genel Müdür Erkan, “Şehrin üniversitesinin en üst düzeyde şehrin kültür ve değerlerine sahip çıkmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sayın Rektör Hocamızı kararlı ve heyecanlı gördüm. Bunun Çankırı için çok büyük bir avantaj olduğunu söyleyebilirim. Anlattığı projeler bizi de heyecanlandırdı. İnşallah, bunları sürekli diyalog ve iş birliği içerisinde hayata geçireceğiz. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Çankırı - 22:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.