reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

REKTÖR AYRANCI MASKE ÜRETİMİNDE GÖREV ALAN PERSONELE VE GÖNÜLLÜLERE TAKDİR BELGESİ VERDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de zor bir dönem yaşadığı KOVİD-19 sürecinde Çankırı Karatekin Üniversitesi kendi atölyelerinde gönüllü olarak ürettiği özel tasarım maskeler ve yürüttüğü sosyal projelerle birçok öncü faaliyete imza atmıştı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Çankırı’da başta sağlık çalışanları olmak üzere birçok kişinin ihtiyacını karşılayan o maskelerin üretiminde görev alan Üniversitenin akademik, idari personeli ve gönüllü vatandaşlardan oluşan çalışma ekibine takdir belgelerini verdi.

Tarihi İmaret Medresesi’nde geleneksel hâle gele çorba ikramının ardından gerçekleşen belge teslim töreninde konuşan Rektör Ayrancı, “Bildiğiniz üzere tüm dünyayı etkisi altına alan büyük bir salgınla karşı karşıya kaldık. Pandemi sürecinde kendilerini medeniyet eşiği olarak gören ülkeler bu salgına karşı çaresiz kaldı. Herkes bireysel tedbirini almakla baş başa bırakıldı. Fedakârlık, merhamet ve yardımlaşma duygusu bir kenara atıldı. Ancak büyük bir kültür ve medeniyetin mirasçısı olan bizler tüm zor zamanlarda olduğu gibi yine fedakârlığı, yardımlaşmayı, merhameti ön plana çıkarıp hep birlikte salgının üstesinden gelmeyi başardık ve bu süreci mümkün olan en az kayıpla atlattık. Bu süreçte biz de ÇAKÜ olarak, kadim bir medeniyetin, geleneğin temsilcisi olarak, sizlerin sayesinde ürettiğimiz siperlik ve maskelerle örnek olduk. Bu hem dünyada hem de Türkiye`de bir ilkti. Böylece elimizden gelen gayreti, yardımı, şefkati ve merhameti; hastalarımıza, çalışanlarımıza, özellikle de yaşlılarımıza gösterdik. Biliyorsunuz, pek çok ülkede yaşlılar bakımsız kaldı. Toplu ölümler meydana geldi. Fakat bizim devletimiz tek bir insanımızı yalnız ve yardımsız bırakmadı. Biz de Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak, başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, güvenlik güçlerimize, esnafımıza, diğer çalışanlara, engelli öğrencilerimize, Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyen işitme engelli bireylere tıbbî malzemeden üretilmiş nano teknoloji ürünü maskelerimizi dağıtarak, onları yalnız bırakmadık. Bunları yaparken de sizler, bizleri yalnız bırakmadınız ve büyük bir fedakârlıkla gece gündüz çalışarak maskeleri ürettiniz. Çankırı Karatekin Üniversitesi sizin sayenizde bir milletin vicdanının sesi oldu. Yapılan iş amaca hizmet edince büyük anlam ifade eder. Yapılan iş yerini bulduğu zaman işte böyle millete yansıyacak, çok büyük etkiler gösterecek hizmetler olur. Bu anlamlı hizmetiniz ve fedakârlığınız için bu hizmetten faydalanan herkes adına ve Çankırı Karatekin Üniversitesi adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektör Ayrancı, konuşmasının ardından maske üretiminde gönüllü olarak görev alan çalışma ekibi ve personele takdir belgelerinin yanında Çankırı Karatekin Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü uygulama sahasında yetiştirilen lavanta buketlerinden hediye etti.

reklam

YORUM YAP