13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

RECEP NUHOĞLU: “EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR”

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’nda engelli bireylerin toplumsal yaşamda karşılaştıkları sorunlar konuşuluyor. Biz de bu özel haftanın anlamını, engelli kardeşlerimizin isteklerini ihtiyaçlarını ve taleplerini Çankırı İşitme Engelliler Spor Kulübü Dernek Başkanı Recep Nuhoğlu ile konuştuk. “En büyük engel sevgisizliktir” diyerek sözlerine başlayan Nuhoğlu şöyle devam etti: “Biz Çankırı İşitme Engelliler Derneği […]
Çankırı - 14 Mayıs 2020 15:26 A A

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’nda engelli bireylerin toplumsal yaşamda karşılaştıkları sorunlar konuşuluyor. Biz de bu özel haftanın anlamını, engelli kardeşlerimizin isteklerini ihtiyaçlarını ve taleplerini Çankırı İşitme Engelliler Spor Kulübü Dernek Başkanı Recep Nuhoğlu ile konuştuk. “En büyük engel sevgisizliktir” diyerek sözlerine başlayan Nuhoğlu şöyle devam etti:

“Biz Çankırı İşitme Engelliler Derneği yönetimi olarak, tüm engelli gruplarının hiçbir şekilde ayrımcılığa uğramadan, eşit şartlarda bir yıl olmasını ve önümüzdeki tüm yıllarda da aynı şekilde devam etmesini umut ediyoruz.

Şu an bazı TV kanallarında ana haberlerde ve sabah haberlerinde mevcut olan işaret dili çevirmenlerinin çevirilerini biz izliyoruz. Bundan çok çok memnunuz. Bu kararın alınmasında büyük rol oynayan Aile ve Çalışma Bakanlığı’mıza ve RTÜK Başkanlığı’mıza çok teşekkür ediyoruz. Bu durum bizleri çok mutlu etti. Artık haberleri engelsiz ve erişilebilir şekilde izleyebiliyoruz. Tüm haberleri engelsiz insanlar gibi izleyip anlayabiliyoruz. Yine tüm engelli gruplarının da diğer erişilebilirlikle alâkalı problemlerinin bir an önce giderilmesini temenni ediyoruz.

Son yıllarda toplumdaki engellilere karşı farkındalık oluşmasından biz son derece memnunuz. İnsanlar artık bizi fark edebiliyor, görebiliyor, diğer engelli gruplarını da görebiliyor. Bu bizim camiamız için son derece sevindirici, eminim ki diğer camialar için de sevindirici bir durumdur. Kimsenin ayrımcılığa uğramadan, herkesin farkında olarak, kimseye engel olmadan, herkese erişilebilirlik hakkının tamamıyla verilmesi temennisinde bulunuyorum.

Bu vesile ile Türkiye’deki tüm engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası’nı kutluyor, bizim ve tüm engelli kardeşlerimiz için erişilebilir bir yıl olmasını temenni ediyorum. Sesimizi duyurmamıza yardımcı olduğunuz için siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Biz de Olay 18 ailesi olarak İşitme Engelliler Derneği ve Spor Kulübü Başkanı Recep Nuhoğlu’na ve tercümanımız TRT İşaret Dili Tercümanı Hayrettin Baydın’a teşekkürlerimizi sunuyor, tüm engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası’nı kutluyoruz.

Çankırı - 15:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.