13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

RECEP NUHOĞLU: “DESTEK OL ENGEL OLMA”

Çankırı İşitme Engelliler Spor Kulübü Dernek Başkanı ve Dünya Sağırlar İslam Federasyonu Başkan Yardımcısı Recep Nuhoğlu, Olay 18 haber sitemize 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutlayan bir açıklama yaptı. Açıklamasına “Destek ol engel olma” sloganıyla başlayan Nuhoğlu, devletin engellilere verdiği önemden söz etti. Recep Nuhoğlu, açıklamasında şunları söyledi: “Merhaba Ben Çankırı İşitme engelliler Spor Kulübü Derneği […]
Çankırı - 11 Mayıs 2021 19:32 A A

Çankırı İşitme Engelliler Spor Kulübü Dernek Başkanı ve Dünya Sağırlar İslam Federasyonu Başkan Yardımcısı Recep Nuhoğlu, Olay 18 haber sitemize 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutlayan bir açıklama yaptı. Açıklamasına “Destek ol engel olma” sloganıyla başlayan Nuhoğlu, devletin engellilere verdiği önemden söz etti.

Recep Nuhoğlu, açıklamasında şunları söyledi:

“Merhaba
Ben Çankırı İşitme engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı ve aynı zamanda Dünya Sağırlar İslam Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Nuhoğlu.

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’nın bu yılki sloganı “Destek ol engel olma.” Birleşmiş milletler üyesi olan tüm ülkelerde ve Türkiye’de kutlanan Engelliler Haftası, artık günlük hayatta söz sahibi olan ve toplumun büyük bir parçasını oluşturan engellilerin tüm sorunlarının gündeme alındığı ve karşılaştıkları tüm sorunlara onların bakış açısından bakılmak şartıyla bir farkındalık oluşturmaya çalışılan haftadır.

Engelli tüm vatandaşların, günlük hayat akışına zorlanmadan engelsiz bir şekilde katılmaları en büyük beklentilerimiz içindedir. Böylece tüm engellilerin yaşam standartlarını bir şekilde yok olacağına inanmaktayız. Ülkemizde engelliler için son yıllarda yapılan farkındalık çalışmaları ve engellilerin sosyal hayata daha fazla katılmalarının sağlanması da bizleri çok memnun etmektedir.

Ülkemizde mevcut duruma destek olmak anlamında hayata geçirilen (işitme engelliler ve sağırlar için) anaokulu , ortaokulu ve lise öğrencileri için eba tv destekli yayınlar da ülkemizin engelli vatandaşlarına ne derece önem verdiğinin birer kanıtıdır. Engelli vatandaşların sosyal hayata entegre edilmesi kapsamında gerçekleştirilen ve büyük bir ilgiyle karşılanan, RTÜK talimatıyla özellikle tüm ulusal haber kanallarında işaret dili çevirmenlerine yer verilmesi, Kur-an alfabesinin, hadislerin işaret diliyle anlatılması, öğretilmesi büyük bir farkındalık oluşturmuştur. Yine KOSGEB’in cafe , giyim vb. iş alanlarında faaliyet göstermek isteyen engellilere de destek olması da engelli kardeşlerimiz adına farkındalık oluşturmuştur. Ayrıca dünya İslam ülkeleri uluslararası işaret dili ile Kur-an’ın Arapça alfabeye çevrilmesi çalışmalarımız da devam ediyor.

Ancak bizim de Çankırı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği olarak sayın Valimizden ve sayın Belediye Başkanımızdan, sayın siyasilerimizden ve sayın idarecilerimizden bazı isteklerimiz olacak. Mesela pandemi dolayısıyla birbuçuk yıldır açamadığımız derneğimizin kira, yakıt, elektrik, su gibi masraflarında bize destek olmalarını istiyoruz. Ayrıca spor kulübümüz faaliyetlerine başladı ancak maddi desteğe ihtiyacımız var, bunun için de bir sponsor istiyoruz.”

Çankırı - 19:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.