13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

RAMAZAN’DA GIDA DENETİMLERİ YOĞUNLAŞTI

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gıda kontrol görevlilerince, yıl boyunca risk esaslı devam eden denetimler Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte gıda güvenilirliğinin sağlanması ve halk sağlığının korunması amacıyla sıklaştırıldı. Denetimler Ramazan ayında tüketimi artan fırıncılık ürünleri, unlu mamuller ve şekerleme başta olmak üzere et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri üreten, depolayan ve satışını […]
Genel - 24 Mart 2023 17:04 A A

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gıda kontrol görevlilerince, yıl boyunca risk esaslı devam eden denetimler Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte gıda güvenilirliğinin sağlanması ve halk sağlığının korunması amacıyla sıklaştırıldı.

Denetimler Ramazan ayında tüketimi artan fırıncılık ürünleri, unlu mamuller ve şekerleme başta olmak üzere et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri üreten, depolayan ve satışını yapan işletmeler ile toplu tüketim yerlerine yoğunlaştırıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, tüm Çankırı halkının Ramazan ayını kutlayarak Ramazan ayı boyunca da halkımızın sağlığını korumak ve güvenilir gıda tüketimini sağlamak adına her türlü önlemlerin alındığını ve denetimlerde uygun olmayan işletmelere yasal işlemlerin uygulanacağını ifade etti.

Genel - 17:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.