13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

RAMAZAN BAYRAMI DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Dünya’da ve ülkemizde devam eden Covid-19 pandemisi sürecinde Tarım ve Orman Bakanlığınca artırılan önlemler, özellikle Ramazan ayında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlilerince gıda güvenilirliğinin sağlanması ve halk sağlığının korunması amacıyla aksatılmadan devam ediyor. Yaklaşan bayram haftası dolayısıyla tüketimi artan fırıncılık ürünleri, unlu mamuller ve şekerleme başta olmak üzere et ve et ürünleri, […]
Çankırı - 6 Mayıs 2021 23:34 A A

Dünya’da ve ülkemizde devam eden Covid-19 pandemisi sürecinde Tarım ve Orman Bakanlığınca artırılan önlemler, özellikle Ramazan ayında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlilerince gıda güvenilirliğinin sağlanması ve halk sağlığının korunması amacıyla aksatılmadan devam ediyor. Yaklaşan bayram haftası dolayısıyla tüketimi artan fırıncılık ürünleri, unlu mamuller ve şekerleme başta olmak üzere et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri üreten, depolayan ve satışını yapan işletmelere ağırlık verilerek denetimler yoğun bir şekilde devam ettirilerek Gıda işletmelerinde gerekli hijyen tedbirlerinin alınması yönünde bilgilendirmeler yapılıyor.

Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN, 5996 sayılı ” Veteriner Hizmetleri, Bitki sağlığı Gıda ve Yem Kanunu” gereği, gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketicinin sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması konulu denetimlere İl Müdürlüğü olarak devam edileceğini ifade etti. Düzgün, ilimizde Alo Gıda 174 hattına gelen ihbar ve şikâyetler ile halkımızın denetimlere katkı sağladığını belirterek tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın yaklaşan Ramazan Bayramını kutladı.

Çankırı - 23:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.