13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

PROF.DR. HASAN ONAT’I KAYBETTİK

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Mezhepleri Tarihi Ana Bilim Dalı Eski Başkanı ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Onat, ailesiyle birlikte bir süredir koronavirüs tedavisi gördüğü Ankara Sanatoryum Hastanesi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 1957-Eldivan doğumlu olan Onat, İlkokulu Eldivan’da Ortaokul ve Liseyi Yozgat’ta okudu. 1979’da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Hasan Onat, […]
Çankırı - 27 Eylül 2020 02:39 A A

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Mezhepleri Tarihi Ana Bilim Dalı Eski Başkanı ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Onat, ailesiyle birlikte bir süredir koronavirüs tedavisi gördüğü Ankara Sanatoryum Hastanesi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

1957-Eldivan doğumlu olan Onat, İlkokulu Eldivan’da Ortaokul ve Liseyi Yozgat’ta okudu. 1979’da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Hasan Onat, 1995 senesinde Profesör ünvanını almaya hak kazandı. 1999-2002 yılları arasında Gazi Üniversitesi Çorum İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Prof.Dr. Hasan Onat evli ve 2 çocuk babasıydı. Onat’ın cenazesi 27 Eylül Pazar günü Eldivan ilçesinde toprağa verilecek.

Olay 18 ailesi olarak Çankırı’mızın yetiştirdiği önemli değerlerden olan Prof.Dr. Hasan Onat hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Çankırı - 02:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.