Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

PEDALLAR CUMHURİYET’İN 100. YILI ONURUNA DÖNECEK

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Cumhuriyet’in 100. yılı onuruna bisiklet turu düzenlenecek. 01 Ağustos 2023 tarihinde Sivas’tan başlayacak olan yarışma, Amasya, Havza, Samsun, Çorum ve Çankırı üzerinden 5 Ağustos Cumartesi günü Ankara’da son bulacak. 5 gün, 5 etap, 16 takım, 100 bisikletçi Sivas’tan Ankara’ya Cumhuriyet yolunda, tarihin izinde 784 km. pedal çevirecek. Pedallar, Cumhuriyet’in 100. yılı […]
Spor - 27 Temmuz 2023 16:26 A A

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Cumhuriyet’in 100. yılı onuruna bisiklet turu düzenlenecek. 01 Ağustos 2023 tarihinde Sivas’tan başlayacak olan yarışma, Amasya, Havza, Samsun, Çorum ve Çankırı üzerinden 5 Ağustos Cumartesi günü Ankara’da son bulacak. 5 gün, 5 etap, 16 takım, 100 bisikletçi Sivas’tan Ankara’ya Cumhuriyet yolunda, tarihin izinde 784 km. pedal çevirecek.

Pedallar, Cumhuriyet’in 100. yılı onuruna dönecek

Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi önünden 1 Ağustos salı günü start alacak 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu; Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı üzerinden Ankara’da Cumhuriyet’in kurulduğu Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önünde 5 Ağustos Cumartesi günü tamamlanacak. Türkiye, Irak, Mısır, Kazakistan, Özbekistan ve Bulgaristan takımlarından da bisikletçiler turda yer alacak.

Çankırı hazırlıklara başladı

Cumhuriyet’in 100. yılı onuruna düzenlenen bisiklet turu etapları arasında yer alan Çankırı’da hazırlık çalışmaları başladı. 100.Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu Koordinasyon toplantısı Vali Yardımcısı Şahin Bayhan Başkanlığında Bisiklet Federasyonu yetkilileri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü yönetim kadrosu ve ilgili kurumların katılımı ile tamamlandı.

Tur ile ilgili toplantının ikinci ayağı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde devam etti. Toplantıdan önce İl Müdürü Sadık Ak’a, Bisiklet Federasyonu 100. Yıl Cumhuriyet Turu Yarış Koordinatörü Şevket Şimşek, Yarış Direktörü İsmail Aksoy ve Parkur Direktörü Cebrail Şeker tarafından bisiklet turu tanıtım kupası ve plaket takdimi yapıldı.

Konukların ayrılmasının ardından, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yönetim kadrosu, konaklama, temsil ağırlama, güzargah ve karşılama gibi konularda istişare toplantısı gerçekleştirdiler.

Spor - 16:26 A A
BENZER HABERLER