24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

PAZAR GÜNÜNE DEPREMLE UYANDIK

Bugün sabah saatlerinde merkez üssü Eldivan ilçesi Sarıtarla köyü olan bir deprem meydana geldi meydana gelen deprem halk arasında korkuyla karşılandı. Özellikle son günlerde meydana gelen afetler ve olası İstanbul depremi gibi konular konuşulurken meydana gelen bugünkü deprem, Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olan Çankırı’mızda acaba büyük bir depremin habercisi olabilir mi? Bu sabah saatler […]
Çankırı - 6 Eylül 2020 12:03 A A

Bugün sabah saatlerinde merkez üssü Eldivan ilçesi Sarıtarla köyü olan bir deprem meydana geldi meydana gelen deprem halk arasında korkuyla karşılandı. Özellikle son günlerde meydana gelen afetler ve olası İstanbul depremi gibi konular konuşulurken meydana gelen bugünkü deprem, Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olan Çankırı’mızda acaba büyük bir depremin habercisi olabilir mi?

Bu sabah saatler 05:52’yi gösterirken, yerin 5 km. derinliğinde meydana gelen 3.7 şiddetindeki bir depremle uyandık. Merkez üssü Eldivan ilçesi Sarıtarla köyü olan bu deprem, yurdumuzda son günlerde yaşanılan en şiddetli depremlerden biri olma özelliğine sahip.

      İlk gününden beri birçok afetler, seller, salgınlar, savaşlarla kendini unutturmayacak gibi görünen 2020 yılında 24 Ocak’taki Elazığ-Sivrice depreminden sonra bir deprem felaketi daha olmaması hepimizin ortak dileği ve duasıdır. Aldığımız bilgilere göre can ve mal kaybına yol açmayan bugünkü deprem umarız bu tür felaketlere karşı toplumun ve yöneticilerin daha da bilinçlenmesine neden olur.

Çankırı - 12:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.