Açık
  • EURO
  • DOLAR

PAŞABEYOĞLU: “BAYRAĞIMIZIN DALGALANDIĞI HER YERDE CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLANIYOR”

Kamuoyuna saygıyla, Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 29 Ekim 1923’te ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, bir ulusun kendi kaderini belirlediği ve demokratik değerlere dayalı bir yönetim şeklinin benimsendiği önemli bir adımdır. Bu inançla; ülkemizin milli kimliğini büyük bir gurur ve sorumlulukla benliğinde taşıyan, yetiştirdiği sporcularla uluslararası tüm […]
Genel - 30 Ekim 2023 08:55 A A

Kamuoyuna saygıyla,

Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 29 Ekim 1923’te ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, bir ulusun kendi kaderini belirlediği ve demokratik değerlere dayalı bir yönetim şeklinin benimsendiği önemli bir adımdır.

Bu inançla; ülkemizin milli kimliğini büyük bir gurur ve sorumlulukla benliğinde taşıyan, yetiştirdiği sporcularla uluslararası tüm spor organizasyonlarında şanlı bayrağımızı tüm dünyada dalgalandıran, ülkemizi ve değerlerini hedef alanlar karşısında dimdik duran Türk sporunun lokomotifi ve 116 yıllık çınarı Cumhuriyetin Feneri Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Cumhuriyetimizin 100. yılına özel armamızı tüm branşlarımızın formalarına işledik.

Yurdumuzun genelinde ve hatta dünyada bayrağımızın dalgalandığı her yerde Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır kutlamalar düzenlenmektedir. 1 asırı geride bırakmış ve sonsuza kadar var olacak Türkiye Cumhuriyetinin fertleri olarak 100. yılı önemli bir kilometre taşı olarak görmekteyiz. 100 yıl boyunca hedeflerimiz doğrultusunda neler yapıldı, nerelerde doğrular nerelerde yanlışlar yapıldı değerlendirmelerinin faydasına inanmaktayız. 2123 hedefleri için eksiklerimizi bilmenin ve yanlışlardan dersler çıkarmanın önemini vurgularız. Eleştirilere açık yapıyla eğitime verilecek önem ile bilimin, sanatın, sporun ışığını takip etmeliyiz. Farklı görüşlere olan saygı en
büyük itici kuvvetimiz olacaktır.

Monarşinin veya teokrasinin çocuklarımızı ancak tebaa yapacağı yerde Isparta’nın bir köyündeki çobanın çocuğunun ülkeye cumhurbaşkanı olabilmesini sağlayan tek siyasi rejimdir cumhuriyet. Hiç kimse kul, tebaa, reaya değil herkes büyük Türk milletinin bir ferdidir. 600 yıldır monarşi ile yönetilmiş halka rağmen değil halkın desteği ile ilan edilen ve 1 asırdır yine halk nezdinde muteber yerini koruyan cumhuriyet değerine sahip olmak yetmez, ona kuvvetle sahip çıkmak gerekir.

Bu doğrultuda bizler şehrimizde cumhuriyetin değerlerini paylaşmak, bilimsel düşünceyi, sporu ve sanatı desteklemek adına çalışacağız.

Arz ederiz,

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği adına
Kurucu Başkan
Serdar Paşabeyoğlu

Genel - 08:55 A A
BENZER HABERLER