24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

PARK VE REFÜJLERDE BAHAR TEMİZLİĞİ

Çankırı Belediyesi, şehir içi parklarda ve refüjlerde yer alan çalı grubu bitkilerde mevsimsel güçlendirme çalışmalarına başladı. Çalışmalarına orta refüjlerden başlayan ekipler, bahar aylarında filizlenip yeşerecek çalı grubu bitkileri budayarak güçlenmelerini sağlayacak. Belediye ekipleri Çankırı’da bahar öncesi hazırlıklara başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehrin muhtelif alanlarında bir ay boyunca mevsimsel budama ve güçlendirme çalışmaları […]
Çankırı - 24 Şubat 2020 22:17 A A

Çankırı Belediyesi, şehir içi parklarda ve refüjlerde yer alan çalı grubu bitkilerde mevsimsel güçlendirme çalışmalarına başladı. Çalışmalarına orta refüjlerden başlayan ekipler, bahar aylarında filizlenip yeşerecek çalı grubu bitkileri budayarak güçlenmelerini sağlayacak.

Belediye ekipleri Çankırı’da bahar öncesi hazırlıklara başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehrin muhtelif alanlarında bir ay boyunca mevsimsel budama ve güçlendirme çalışmaları yapacak.

Bitkilerin sağlıklı büyümesi ve hava şartlarından daha az etkilenmesi için bakım, budama ve iyileştirme çalışmalarına kış sezonunda da ağırlık verdiklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, havaların ısınması ile birlikte bitkilerin türlerine ve özelliklerine uygun bir şekilde budanarak güçlendirildiğini ifade etti. Esen, çalışmalar kapsamında; şehir estetiğini bozan, çevreye veya insanlara zarar verecek şekilde büyüyen bitki formlarına da müdahale ettiklerini söyledi.

Çankırı - 22:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.