Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÖZTÜRK: “ÖĞRENCİLERİMİZE YEMEK HİZMETİ ÜCRETSİZ VERİLİYOR”

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor. Eğitimde imkan ve fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde İl Müdürlüğü olarak  gerek akademik gerekse sosyal çalışmalar kapsamında öğrencilerimizi destekliyor. 2022 eğitim öğretim yılı itibariyle öğrencilere ücretsiz ders kitabı, yardımcı kaynak, Öğrenci Destek Sistemi (ÖDS) gibi akademik […]
Eğitim - 2 Aralık 2022 16:50 A A

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor. Eğitimde imkan ve fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde İl Müdürlüğü olarak  gerek akademik gerekse sosyal çalışmalar kapsamında öğrencilerimizi destekliyor.

2022 eğitim öğretim yılı itibariyle öğrencilere ücretsiz ders kitabı, yardımcı kaynak, Öğrenci Destek Sistemi (ÖDS) gibi akademik çalışmalara verilen desteklerin yanı sıra eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda ücretsiz yemek uygulamaları da eğitim camiamızın hizmetine sunuluyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk konu hakkında yaptığı açıklamada, “Yapılan çalışmalar neticesinde  pansiyonlarımızda kalan, taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan, dezavantajlı bölgelerde eğitim gören okul öncesi ve özel eğitim öğrencilerimiz olmak üzere il genelinde toplam 2.799 öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti verilmektedir. Yemeklerin büyük bir bölümü okul pansiyonlarımızda pişirilerek öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Yemeklerin hazırlanması, sunulması, besin değerinin korunması ve sağlığa uygunluğu konularında gerekli özen gösterilmektedir.” dedi.

Eğitim - 16:50 A A
BENZER HABERLER